Wirtualne zwierzaki jak żywe w HoloLens

Wirtualne zwierzaki jak żywe w HoloLens

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:28
30.05.2015
1 komentarz
1791 wyświetlenie

Moda na 'elektroniczne zwierzaki' przeżywa swój renesans. Microsoft zarejestrował nowy znak towarowy o nazwie 'HoloPet'. Dlaczego sądzimy, że gdyby słynne Tamagochi powstało w 2015 r., wyglądałoby najprawdopodobniej w ten sposób?

Na minionej konferencji Build 2015 zobaczyliśmy wiele demonstracji z wykorzystaniem technologii HoloLens. Obok współpracy z uniwersalnymi aplikacjami Windows naszą uwagę przyciągnął pokaz interakcji z holograficznym psem o imieniu Fang. Jak się okazuje, posiadanie wirtualnego pupila w świecie HoloLens jest jak najbardziej możliwe. Zarejestrowany przez Microsoft symbol 'HoloPet' jasno na to wskazuje.

Zarejestrowany przez Microsoft znak towarowy odnosi się do "oprogramowania komputerowego, oprogramowania systemu operacyjnego, oprogramowania związanego z wirtualną rzeczywistością, nazwy programu komputerowego, oprogramowania odpowiedzialnego za ustawienia, interakcji, konfiguracji i kontrolowania ubieralnego sprzętu oraz ubieralnych podzespołów komputera". Możemy więc zakładać, że chodzi o specyficzny rodzaj aplikacji, uruchamianej w HoloLens, działającym pod kontrolą Windows 10. Dziś nie wiemy jeszcze, czy 'HoloPet' będzie nazwą gry, aplikacji czy też może całej serii, poświęconej holograficznym zwierzakom.

HoloPet

Istnieje możliwość, że projekt zostanie powiązany z Xbox One. Na tym gruncie istnieje już jeden produkt o nazwie Kinectimals, który od dłuższego czasu rozwija Microsoft Studios. Tytuł umożliwia interakcję użytkownika z jego wirtualnym pupilem za pośrednictwem gestów, rozpoznawanych przez czujnik Kinect. Wygląda jednak na to, że 'HoloPets' będzie znaczącym krokiem naprzód, wykorzystującym platformę Windows Holographic.

Warto dodać, że wniosek o rejestrację został złożony tuż przed zbliżającymi się targami E3. Microsoft zapowiedział, że podczas swojego wystąpienia zaprezentuje nowe tytuły zarówno na Xbox One, jak też HoloLens. Impreza wystartuje 16 czerwca i potrwa 2 dni.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-files-for-trademark-for-holopets-hints-at-a-future-filled-with-virtual-animals

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

  • Emeryt 22:35 01.06.2015

    Czy Office 2007 będzie chodził pod Win 10?

Skomentuj

Autor