Windows Holographic z nową wersją 21H1 na HoloLens 2

Windows Holographic z nową wersją 21H1 na HoloLens 2

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:14
12.05.2021
2048 wyświetleń

Podczas gdy May 2021 Update dla Windows 10 wciąż jeszcze czeka na wydanie, jego odpowiednik ukazał się już na Windows Holographic, czyli specjalny wariant systemu dostosowany do urządzeń mieszanej rzeczywistości, takich jak HoloLens. Aktualizacja do wersji 21H1 jest już dostępna do pobrania na HoloLens 2 i jak twierdzi Microsoft, została opracowana w oparciu o feedback użytkowników. Nowości w niej zawarte są dedykowane zarówno użytkownikom końcowym, jak też administratorom IT, a ich celem jest uczynienie codziennego korzystania z HoloLens 2 bardziej intuicyjnym i konfigurowalnym.

Sprawdźmy teraz najważniejsze zmiany w Windows Holographic, version 21H1:

  • Aktualizacja przeglądarki Edge: Microsoft Edge oparty na Chromium jest już dostępny i stanie się domyślną przeglądarką dla użytkowników HoloLens. Zapewnia on lepszą zgodność dla klientów i mniejszą fragmentację dla deweloperów. Dzięki dodaniu WebXR oraz 360 Viewer możliwe jest eksplorowanie immersyjnych doświadczeń webowych. Nowej wersji Edge można też używać do instalowania aplikacji webowych obok aplikacji z Microsoft Store.
  • Aktualizacja aplikacji Ustawienia: Ustawienia oferują teraz bardziej szczegółową kontrolę i możliwości personalizacji poprzez dodatkowe ustawienia. Możliwe stało się wyszukiwanie konkretnych ustawień oraz eksplorowanie nowych opcji dla dźwięku, zasilania i uśpienia, sieci i Internetu, aplikacji, kont, ułatwień dostępu i nie tylko. Niektóre z tych ustawień obejmują np. wybór alternatywnego koloru profilu dla ekranu HoloLens 2 z narzędziem kalibracji koloru, resetowanie aplikacji domyślnych czy włączanie trybu oszczędzania baterii i trybu samolotowego dla HoloLens 2.
  • Windows Holographic 21H1

  • Nowy rodzaj interakcji: klawiatura wirtualna wspiera teraz gest "Swipe to type" (pisanie kształtem) na wzór urządzeń mobilnych. Wystarczy przesunąć palcem po panelu klawiatury, narysować kształt, obejmując kolejne litery, i odsunąć palec.
  • Nowe menu zasilania: menu to pozwala wylogować się, zamknąć system i uruchomić ponownie urządzenie. Jest dostępne w menu Start po stuknięciu ikony profilu użytkownika. Pojawi się tam również wskaźnik informujący o dostępności aktualizacji systemu.
  • Windows Holographic 21H1

  • Aktualizacja ekranu logowania: klienci współużytkujący HoloLens 2 z innymi osobami zobaczą więcej kont użytkowników do wyboru na ekranie logowania. Dzięki temu nie trzeba już będzie za każdym razem wpisywać nazw użytkowników, by się zalogować.
  • Windows Holographic 21H1

  • Aktualizacje dla adminów: administratorzy IT mogą teraz m.in. skorzystać z autologowania gościa dla trybu kiosku, które jest włączone domyślnie (można je wyłączyć). Poza tym poprawiono obsługę błędów i włączono wyświetlanie globalnej konfiguracji kiosku zamiast wyświetlania pustego ekranu podczas uruchamiania, gdy nie znaleziono żadnego członkostwa Azure AD.

Przed aktualizacją do 21H1 użytkownicy HoloLens 2 muszą najpierw wykonać upgrade do wersji 20H2 February Update. Wraz z nadejściem tej aktualizacji Microsoft zaprzestaje miesięcznych aktualizacji dla wersji 1903. Odtąd będą one dostarczane dla Windows Holographic, version 21H1 (Build 20346.1002+), Windows Holographic, version 20H2 (Build 19041.1128+) i Windows Holographic, version 2004 (Build 19041.1103+).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/mixed-reality-blog/what-s-new-in-windows-holographic-version-21h1/ba-p/2337067

Polecamy również w kategorii HoloLens