Windows Holographic z aktualizacją 22H1

Windows Holographic z aktualizacją 22H1

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/13/2022, 2:32 PM

Liczba odsłon: 4256

Windows Holographic w przeciwieństwie do Windows 10 i 11 nadal otrzymuje 2 aktualizacje rocznie. Microsoft poinformował o kolejnej z nich. Jako aktualizacja z pierwszej połowy 2022 roku nosi ona oznaczenie 22H1. Najwięcej zmian otrzymała funkcjonalność Moving Platform Mode, ale pojawiły się też nowości związane z gestami, aplikacjami i SDK, a nawet tryb dla daltonistów.

Windows Holographic, version 22H1 jest już dostępny dla użytkowników HoloLens 2. Nowości w nim zawarte kierowane są zarówno do użytkowników końcowych, jak i administratorów IT. Microsoft wyjaśnia, że celem jest uczynienie codziennego użytkowania gogli mieszanej rzeczywistości bardziej intuicyjnym i dającym się personalizować. Wśród głównych nowości wymieniane są:

  • Ulepszenia sztandarowej funkcjonalności Moving Platform Mode: Z fazy beta wyszły nowe, ulepszone metody włączania oraz ustawienia Moving Platform Mode, które pozwalają ustawić kierek w dół na inny niż kierunek grawitacji.
  • Ustawienia gestów menu Start: Powstało nowe rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby powstrzymać otwieranie menu Start, gdy wykonują zadania wymagające patrzenia w dół i aktywnego użycia rąk. Jest teraz wiele opcji, których można użyć i ze sobą połączyć, takich jak wymaganie od użytkownika, aby patrzył na nadgarstek i przytrzymał ikonę przez 2 sekundy.
  • Power i Thermal SDK dla aplikacji: Kiedy HoloLens 2 działa w gorącym otoczeniu lub aplikacje wymagają dużych zasobów (CPU, GPU, użycia peryferyjnego etc.), urządzenie może automatycznie wykonywać działania, by chronić się przed przegrzaniem. Jeśli aplikacja potrzebuje wysokiej wydajności, deweloperzy mogą rozważyć użycie PowerThermalNotification Software Development Kit (SDK), aby subskrybować zdarzenia powiadomień i zaimplementować własne, niestandardowe akcje.
  • Tryb dla daltonistów: Color-blind mode to funkcja, która ułatwia korzystanie z HoloLens dzięki nowym filtrom kolorów, które ułatwiają patrzenie osobom z zaburzeniem rozpoznawania barw.
  • Zasada jednej aplikacji do uruchamiania innych aplikacji w trybie kiosku: Zasada ta umożliwia uruchamianie określonych aplikacji z pojedynczej aplikacji kiosku. Jest to przydatne, gdy chcemy korzystać z określonej aplikacji, ale możemy potrzebować dostępu do Ustawień, aby zmienić Wi-Fi, lub Edge, aby zalogować się.

Więcej szczegółów o aktualizacji znajdziecie na portalu Microsoft Docs.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia