Chaos i niepewność. Dalsze losy HoloLens 3 pod znakiem zapytania

Chaos i niepewność. Dalsze losy HoloLens 3 pod znakiem zapytania

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:29
03.02.2022
1789 wyświetleń

W zeszłym roku pojawiły się mocne przesłanki, że Microsoft pracuje nad następną generacją zestawu rozszerzonej rzeczywistości. Naturalnie wskazywałoby to na HoloLens 3, ale teraz okazuje się, że niekoniecznie. Zgodnie z nowym raportem Business Insider zespół odpowiedzialny za VR/MR/AR skłonił się raczej ku współpracy z Samsungiem lub w ogóle porzuceniu sprzętu na rzecz tworzenia oprogramowania dla metaverse.

Business Insider powołuje się na sygnały pracowników Microsoftu, według których firma zrezygnowała ze swoich planów dotyczących HoloLens 3 i zgodziła się na współpracę z Samsungiem nad nowym urządzeniem do rzeczywistości mieszanej. Microsoft podobno waha się, czy zrezygnować z własnej technologii wyświetlania HoloLens, a Samsung miał powiedzieć, że wolałby, aby Microsoft po prostu stworzył oprogramowanie pod jego sprzęt.

Business Insider twierdzi, że rozmawiał z 20 pracownikami zespołu HoloLens, z których wszyscy mówili o chaosie i strategicznej niepewności. Różne działy w Microsoft najwyraźniej nie mogą dojść do porozumienia w sprawie dalszego kierunku HoloLens. Niektórzy woleliby tworzyć sprzęt dla istniejących użytkowników korporacyjnych i wojska, a inni uważają, że należy tworzyć oprogramowanie dla metaverse i konsumentów.

Co ciekawe, nawet Chris Capossela, Chief Marketing Officer w Microsoft, miał nazwać HoloLens fajnym gadżetem do filmów promocyjnych. Źródła opisują też stanowisko Satyi Nadelli, który podobno chce, aby Microsoft tworzył oprogramowanie dla metaverse — niezależnie od tego, kto tworzy sprzęt.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.businessinsider.com/microsoft-hololens-3-metaverse-mixed-reality-strategy-confusion-rivalries-2022-2

Polecamy również w kategorii HoloLens