Windows 11 zmierza na HoloLens 2

Windows 11 zmierza na HoloLens 2

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/13/2023, 6:00 PM

Liczba odsłon: 1154

Parę lat temu mocno hajpowany, a dziś trochę zapomniany i przyćmiony przez inne technologie na czele z AI, HoloLens nadal cieszy się wsparciem Microsoftu. Druga generacja gogli AR otrzymywała już w przeszłości aktualizacje oparte na zmodyfikowanej wersji Windows 10. Microsoft zapowiada tymczasem aktualizację HoloLens 2 do Windows 11.

Microsoft ogłosił plany udostępnienia aktualizacji dla klientów HoloLens 2, która zupgrade'uje system operacyjny do tej samej wersji platformy, która jest obecnie dostępna w Windows 11. Aktualizacja jest obecnie w fazie testów z Windows Insiderami i zacznie być ogólnodostępna jako opcjonalna aktualizacja funkcji w czerwcu 2023 r.

Już teraz podkreśla się, że aktualizacja nie będzie miała tak dużej wagi dla HoloLens, jak miała dla PC, które z Dziesiątki przeszły na Jedenastkę. Co się zatem zmieni? Deweloperzy będą mogli wykorzystywać kontrolki Edge WebView2 w doświadczeniach aplikacji webowych. Pojawi się też tryb Guides w Dynamics 365 z przydatną funkcją adnotacji, która pozwoli swobodnie rysować w dowolnym miejscu podczas połączeń wideo. Jeszcze inną nowością będzie "Restricted Mode", nowy tryb, który zapewni lepszą kontrolę nad tym, które aplikacje MR mogą być dostępne z zestawu HoloLens 2.

Nowe wydanie podniesie numer kompilacji OS do 22621 — do tego samego, na którym opiera się aktualna wersja Windows 11. Ostatnia większa aktualizacja systemowa HoloLens 2 miała miejsce w listopadzie 2022 roku, wprowadzając trochę nowych zasad zarządzania i aktualizacji zabezpieczeń.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia