W Microsoft Store pojawiły się pakiety językowe

W Microsoft Store pojawiły się pakiety językowe

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
14:22
12.01.2018
0 komentarzy
1471 wyświetlenie

Coraz więcej ludzi na całym świecie mówi językiem angielskim, w lepszym bądź gorszym stopniu – można wręcz powiedzieć, że niemal w dowolnym miejscu na Ziemi można się przy jego pomocy porozumieć, czy chociażby zapytać o drogę. Niestety, obsługa systemu operacyjnego wymaga od użytkowników o wiele większych zdolności lingwistycznych – to właśnie to stanowi jeden z głównych powodów powstania tak wielu różnych wersji językowych Windows 10, również stricte regionalnych. Oczywiście wybór języka podczas instalacji systemu nie ogranicza nas na zawsze, bowiem w późniejszym czasie pobrać można specjalne pliki, które wprowadzają odpowiednie tłumaczenia (aczkolwiek nie są one w pełni wolne od błędów).

Paczki językowe są już dostępne

Bywa jednak i tak, że przeprowadzenie tego typu procesu nie jest możliwe, chociażby z tak błahego powodu jak obciążenie serwerów Windows Update (przy pomocy których zwykle pobierana była zawartość językowa i regionalna). Na szczęście Microsoft postanowił coś z tym zrobić, umieszczając w Microsoft Store specjalne paczki, zawierające pakiety językowe.

Wspomniane paczki dostępne są obecnie jedynie w ramach testowych wersji Windows 10 (aktualizacja Fast Ring 17074), jednak ich pojawienie się w stabilnej wersji systemu wydaje się nieuniknione. Ich wykorzystanie niesie ze sobą przede wszystkim jedną korzyść – ominięcie kanału dystrybucyjnego Windows Update sprawia, że cały proces przebiega dużo szybciej (oczywiście warunkiem jest posiadanie szybkiego łącza internetowego). Gdy opisywana paczka zostanie już pobrana, zmiany dokonać możemy w prosty sposób - poprzez przejście do ustawień językowych i regionalnych, gdzie należy przełączyć się na wybrany język. Microsoft wspominał też, że do stworzenia plików lokalizacyjnych wykorzystane zostały algorytmy Machine Learning oraz sztuczna inteligencja, nie jest jednak jasnym w jaki sposób przebiegał ten proces. Co ciekawe, jednym z pierwszych języków które były dystrybuowane w ten sposób, był między innymi…kataloński. Czyżby Microsoft przygotował się na ominięcie ewentualnej cenzury lokalizacyjnej? Na to pytanie odpowiedzi nie poznamy prawdopodobnie nigdy, niemniej pomysł ten włożyć można raczej pomiędzy bajki.

Mimo iż w aplikacji Microsoft Store znaleźć już można część paczek językowych, ich wdrożenie nie jest możliwe – działają one wyłącznie w przypadku komputerów uczestniczących w projekcie Windows Insider. Najprawdopodobniej pojawią się one w wersji stabilnej dopiero podczas kolejnej wielkiej aktualizacji Windows 10, noszącej kodową nazwę Redstone 4, tak więc zainteresowanym pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-brings-windows-language-packs-to-microsoft-store/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor