Windows Mixed Reality utraci wsparcie w 2026/2027

Windows Mixed Reality utraci wsparcie w 2026/2027

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/8/2024, 12:30 PM

Liczba odsłon: 421

Pod koniec grudnia Microsoft ogłosił, że Windows Mixed Reality został wycofany [deprecated] i zostanie usunięty w przyszłym wydaniu Windows. Mimo że platforma przestała być rozwijana, to według oficjalnej dokumentacji jest ona dalej wspierana i będzie jeszcze przez kilka lat.

Na liście funkcji wycofanych z klienta Windows znalazło się dodatkowe wyjaśnienie dotyczące Windows Mixed Reality. Pierwsza wersja ogłoszenia mogła bowiem błędnie sugerować, że platforma przestała być obsługiwana. Microsoft pisze:

Od 1 listopada 2026 roku dla konsumenckich edycji Windows oraz 1 listopada 2027 roku dla komercyjnych edycji Windows Windows Mixed Reality nie będzie już dostępny do pobrania poprzez aplikację Mixed Reality Portal, Windows Mixed Reality for SteamVR ani Steam VR beta, a także zakończymy wsparcie. Windows Mixed Reality przestanie wówczas otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń, aktualizacje niezwiązane z bezpieczeństwem, poprawki błędów, wsparcie techniczne lub aktualizacje zawartości technicznej online. Istniejące urządzenia Windows Mixed Reality będą dalej działać ze Steam do czasu, aż użytkownicy uaktualnią Windows do wersji, która nie zawiera Windows Mixed Reality. To wycofanie nie dotyczy HoloLens. Pozostajemy oddani HoloLens i naszym klientom korporacyjnym.

Nie licząc HoloLens (2016), pierwsze zestawy VR w ekosystemie WMR od Lenovo, Acer, Dell i HP ukazały się w październiku 2017 roku, zaś ostatni, HP Reverb G2, w październiku 2020 roku. W sumie zostało wydanych 10 urządzeń plus dwie generacje HoloLens.

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/windows/whats-new/deprecated-features

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia