Microsoft Fluid Framework 2.0 dostępny w wersji Beta

Microsoft Fluid Framework 2.0 dostępny w wersji Beta

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/11/2024, 2:30 PM

Liczba odsłon: 351

Zapotrzebowanie na narzędzia do współpracy w czasie rzeczywistym rośnie od wielu lat. Microsoft nie tylko integruje je ze swoimi aplikacjami, ale też udostępnia społeczności Open Source w postaci Fluid Framework. W tym tygodniu firma udostępniła Betę jego drugiej iteracji. Co nowego?

Fluid Framework 2.0 to otwartoźródłowa platforma do szybkiego budowania doświadczeń współpracy. Oferuje intuicyjny model programowania, który ułatwia deweloperom udostępnianie stanu między klientami w czasie rzeczywistym. Za pomocą frameworka deweloperzy mogą dodać współpracę do nowych lub istniejących aplikacji. Oferuje on schematyczny model danych, co pozwala zachować istniejący model i szybko rozszerzyć aplikacje o wymiar współpracy.

W wersji 2.0 oprócz istniejącego wsparcia dla Azure Fluid Relay pojawiło się wsparcie dla usługi SharePoint Embedded, co pozwala użytkownikom końcowym współpracować nad zawartością przechowywaną w ich firmowej dzierżawie Microsoft 365. Fluid Framework jest też wykorzystywany w wielu własnych produktach Microsoftu oraz jego partnerów, takich jak Microsoft Loop, Microsoft Whiteboard, Microsoft Teams Live Share, Hexagon Nexus i Autodesk.

Sprawdź również nasze poprzednie artykuły:

Źródło: https://devblogs.microsoft.com/microsoft365dev/announcing-fluid-framework-2-0-beta/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia