Clipchamp dostępny dla klientów komercyjnych Microsoft 365

Clipchamp dostępny dla klientów komercyjnych Microsoft 365

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/16/2023, 1:46 PM

Liczba odsłon: 353

Clipchamp, rozwijany przez Microsoft od 2021 roku, został następcą Windows Movie Makera w Windows 11. Edytor wideo oferuje podstawową funkcjonalność za darmo i bardziej rozbudowaną dla subskrybentów Microsoft 365. Do tej pory był dostępny tylko dla konsumentów, a w sierpniu Microsoft zapowiedział rozszerzenie dostępności na klientów komercyjnych. W końcu to nastąpiło!

Do tej pory Clipchamp był dostępny tylko dla osób korzystających z osobistych kont Microsoft. Oznaczało to, że osoby logujące się z kont służbowych w Microsoft 365 nie miały do niego bezpośredniego dostępu. Zmieniło się to wczoraj, pierwszego dnia konferencji Microsoft Ignite 2023. Oprócz rozszerzenia dostępności gigant wprowadza dodatkowy plan Clipchamp Premium. Jak czytamy na blogu:

Kiedy potrzebujesz wyjaśnić proces kolegom z zespołu, wprowadzić nowych pracowników, wysłać aktualizacje klientom czy wnieść na wyższy poziom newslettery swojej organizacji, możesz teraz skierować się do Clipchamp, aby przekazać wpływowy komunikat za pośrednictwem wideo w pracy. Proces wydania komercyjnego, który zaczął się latem, jest już ukończony i z dumą ogłaszamy, że Clipchamp jest teraz ogólnodostępny dla każdego z licencją Microsoft 365 Enterprise (E3 i E5) oraz Business (Standard, Premium).

Microsoft zapowiedział także nowy plan Clipchamp Premium. Będzie on dostępny dla klientów komercyjnych od 1 grudnia 2023 roku, oferując im dodatkową funkcjonalność:

  • Eksportowanie w 4K: wysoka jakość UHD, maksymalnie 30 fps.
  • Zestaw marki: fonty, kolory i logo Twojej firmy załadowane do Clipchamp dla łatwego użycia.
  • Zawartość stockowa premium: obrazy, wideo i dźwięki do profesjonalnego użycia.
  • Zaawansowana analityka z Microsoft Stream: podgląd kluczowych wskaźników na poziomie wideo.

Clipchamp Premium będzie dostępny jako dodatek do Microsoft 365 Business i Enterprise w cenie początkowej 5 USD miesięcznie na użytkownika aż do 30 czerwca 2024 roku, kiedy to cena wzrośnie do 7 USD.

W przyszłym miesiącu Clipchamp będzie oferowany jako samodzielna licencja dla użytkowników niebędących subskrybentami Microsoft 365. Standardowa wersja będzie kosztować 3 USD na użytkownika miesięcznie, a wersja Premium — 7 USD do 30 czerwca 2024, a następnie 10 USD.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/new-create-videos-and-images-at-work-with-clipchamp-and-designer/ba-p/3981574