Narzędzie Wycinanie pozwoli dodawać kształty do zrzutu ekranu

Narzędzie Wycinanie pozwoli dodawać kształty do zrzutu ekranu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/23/2024, 1:00 PM

Liczba odsłon: 258

Microsoft pracuje nad nowymi funkcjami Narzędzia Wycinanie, domyślnej aplikacji do nagrywania ekranu i robienia zrzutów ekranu naWindows 11. Oprócz istniejących już narzędzi rysowania aplikacja umożliwi wkrótce wstawianie predefiniowanych kształtów.

Nową funkcję namierzył znany leakster @PhantomOfEarth, któremu udało się dotrzeć do niedostępnej jeszcze normalnie wersji rozwojowej Narzędzia Wycinanie. Prawdopodobnie już niedługo ukaże się ona w wydaniach Windows Insider. No ale do rzeczy. Jak pokazuje użytkownik, Narzędzie Wycinanie pozwoli dodawać do zrzutów ekranu kształty, takie jak prostokąt, okrąg, linia i strzałka.

W menu można też wybrać kolor wypełnienia (lub jego brak) oraz kolor obramowania. Można pewnie zadać pytanie, co w tym odkrywczego, skoro podstawowe kształty są obecne w aplikacjach Office czy Paint od wielu lat. Chodzi przede wszystkim o wygodę. Narzędzie Wycinanie po zrobieniu zrzutu ekranu pozwala go szybko edytować we własnym oknie. Dzięki temu, że możemy szybko wstawić gotowe kształty, nie musimy rysować ich odręcznie ani otwierać innych edytorów grafiki. Po zakończonej edycji po prostu zapisujemy zrzut ekranu do pliku.

Źródło: https://twitter.com/PhantomOfEarth/status/1747721784940482918