Duża aktualizacja wydajności Microsoft Store dostępna dla wszystkich

Duża aktualizacja wydajności Microsoft Store dostępna dla wszystkich

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/16/2024, 12:45 PM

Liczba odsłon: 373

Nowa wersja Microsoft Store zaczyna być udostępniana wszystkim na Windows. Wersja 22403 nie zawiera żadnych nowych funkcji, ale skupia się na znaczącej poprawie wydajności, przez co aplikacja sklepu działa szybciej w różnych swoich zakątkach. Wydanie to przeszło przez testy w programie Insider, a teraz trafiło do kanału Stable.

Jak podaje Rudy Huyn z zespołu Microsoft Store, użytkownicy mogą oczekiwać szybszego ładowania strony produktu (średnio o 40% szybszego), zoptymalizowanych uprawnień i licencji, dzięki czemu przycisk "Kup" pojawia się szybciej (średnio o 50%) oraz płynniejszego uruchamiania dzięki przerobionemu ekranowi powitalnemu (splash screen).

Huyn pokazuje na Twitterze porównania dotychczasowej i nowej wersji Sklepu. Przykładowo wcześniej strona produktu mogła ładować się 900 lub 1010 milisekund, a teraz czas ten wynosi 630 lub 560 ms. W zoptymalizowanej wersji od wejścia na stronę produktu do załadowania przycisku "Kup" upłynęło w teście 1,95 sekundy (4,79 sekundy bez optymalizacji). Dzięki zmianie sposobu uruchamiania aplikacji i zarządzania ekranem powitalnym Microsoft Store ładuje się teraz płynniej.

Główny architekt zajmujący się Microsoft Store, Copilotem i Windows dodaje, że aktualizacja zawiera jeszcze wiele innych zmian, ale Microsoft pozwoli użytkownikom odkryć je samodzielnie.

Źródło: https://www.neowin.net/news/big-microsoft-store-performance-upgrades-are-now-rolling-out-to-all-users/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia