Microsoft PC Manager - apka do optymalizacji Windows w Microsoft Store

Microsoft PC Manager - apka do optymalizacji Windows w Microsoft Store

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/8/2024, 1:10 PM

Liczba odsłon: 6445

Wiedzieliście, że Microsoft ma oficjalną aplikację do optymalizacji Windows 10 i Windows 11? Nosi ona nazwę PC Manager i przypomina trochę CCleaner – program z gatunku tych, na które Microsoft jest od dawna uczulony. No to teraz już wiecie. Po kilkunastu miesiącach testów apka wyszła z wersji zapoznawczej i została wydana w Microsoft Store.

Microsoft PC Manager został wstępnie udostępniony w październiku 2022 roku i wyposażony w parę wbudowanych narzędzi do dostrajania wydajności, przyspieszania rzeczy, sprawdzania kondycji, "głębokiego czyszczenia" itd. Teraz w oficjalnym (ale wciąż trochę dziwacznym) opisie czytamy, że:

Microsoft PC Manager to oficjalnie wydane, desktopowe narzędzie bezpieczeństwa kierowane do globalnych użytkowników. Integruje ono silnik antywirusowy Windows, wszechstronnie budując system ochrony komputera. Microsoft PC Manager jest zgodny z czterema koncepcjami produktu: prostotą, płynnością, bliskością natywności, wydajnością i bezpieczeństwem oraz czystością bez zakłóceń. W oparciu o najważniejsze punkty bolączek użytkowników zapewnia kompleksowe rozwiązanie problemów z komputerem, takich jak złośliwe manipulowanie systemem, niewystarczająca ilość miejsca na komputerze, opóźnienia systemu i nadmiernie wyskakujące reklamy, tworząc natywne środowisko systemu Windows dla użytkowników.

Microsoft PC Manager - nowa aplikacja w Microsoft Store

PC Manager oferuje kilka zasadniczych funkcjonalności:

  • PC Boost: czyści system, zwalnia miejsce na dysku i podnosi wydajność.
  • Storage Management: pozwala zaprowadzić wiosenne porządki i zarządzać dużymi plikami.
  • Antivirus Scan: korzysta z silnika Microsoft Defender, aby zadbać o bezpieczeństwo.
  • Health Check: pozwala szybko namierzyć problemy, skanując i likwidując zagrożenia jednym kliknięciem.
  • Toolbox: zestaw inteligentnych narzędzi.

Choć aplikacja powinna działać na Windows 10 i 11, to na chwilę obecną po jej otwarciu w Microsoft Store nie udało nam się znaleźć przycisku instalacji. Być może, ta blokada zostanie wkrótce zdjęta.

Źródło: https://apps.microsoft.com/detail/9PM860492SZD

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia