Minecraft dla HoloLens: zobaczymy całą demonstrację

Minecraft dla HoloLens: zobaczymy całą demonstrację

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
11:31
16.06.2015
0 komentarzy
1654 wyświetlenia

Na minionej konferencji E3 Microsoft przedstawił kilka interesujących nowości dla Xbox One, a jego partnerzy mówili o nadchodzących grach. Podczas wystąpienia nie mogło zabraknąć HoloLens, innowacyjnego urządzenia, łączącego niektóre cechy hełmu wirtualnej rzeczywistości z holograficznymi soczewkami. Na scenie odbył się pokaz jego możliwości z wykorzystaniem bestsellerowej gry Minecraft.

Specjalnie przystosowana do środowiska holograficznego wersja gry współdziała w czasie rzeczywistym z jej "standardowymi" wydaniami. Na początku ujrzeliśmy dość typowy interfejs Minecraft na wielkim ekranie. W pokazie brały udział dwie osoby: jedna grała na tablecie Surface Pro 3, podczas gdy druga operowała w środowisku HoloLens. Specjalnie spreparowana kamera (zobacz, jak to działa!) została powiązana z hologramem, który pojawił się na scenie. Oczywiście mogą go zobaczyć jedynie użytkownicy zestawu HoloLens oraz powiązane z nim urządzenia. Na blacie stołu pojawiła się więc konstrukcja, stanowiąca odzwierciedlenie terenów ze świata gry.

Posiadacze zestawu będą mogli wyrenderować środowisko gry na dowolnej powierzchni, podchodzić do niego z dowolnej strony, powiększać, nawigować (zarówno gestami, jak i poleceniami głosowymi) czy wchodzić w interakcję z innymi graczami. To dość interesujące spojrzenie na tryb gry wieloosobowej. Podczas gdy jeden z graczy jest bezpośrednio "zanurzony" w świecie Minecraft, drugi widzi całą sytuację z dowolnego dystansu. Osoba ta może przeprowadzać typowe akcje w grze, jak kontrola wybuchu dynamitu czy stawianie flag w interesujących miejscach na mapie.

Microsoft w zeszłym roku wykupił firmę Mojang, a wraz z nią prawa do gry Minecraft. Tytuł już po kilku miesiącach zaczął przynosić spore zyski, a firma zdążyła wypuścić wersję gry na Windows Phone. Teraz - jak wszystko na to wskazuje - firma planuje wydanie Minecrafta na Windows 10 Holographic, który będzie bezpośrednio powiązany z urządzeniem HoloLens.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-demos-a-version-of-minecraft-built-for-hololens

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor