Microsoft rozszerza ofertę Azure dla instytucji rządowych

Microsoft rozszerza ofertę Azure dla instytucji rządowych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:00
10.10.2018
263 wyświetlenia

Azure Government to oferta chmurowa Microsoftu dedykowana potrzebom i wymaganiom rządowym. Jest ona skrojona przede wszystkim na miarę instytucji amerykańskich, które chętnie z niej korzystają a nawet nagradzają wyróżnieniami. Nic więc dziwnego, że firma nadal rozszerza możliwości w tym zakresie. A jakie to możliwości pojawiły się ostatnio?

Zacząć należy od rozszerzenia oferty FedRAMP Moderate dla regionów objętych public cloud. W ramach FedRAMP Moderate firma udostępnia blisko 50 usług. Microsoft zapowiada też, że pod koniec tego roku poprawi również zasięg FedRAMP High oraz że w obu tych ofertach pojawi się jeszcze więcej usług. Kolejne zapowiedzi dotyczą dwóch regionów, w których obsługiwane będą dane rządowe oznaczone jako tajne. W marcu tego roku Microsoft zapowiedział dwa takie regiony, a teraz ogłasza, że będą one dostępne dla klientów pod koniec pierwszego kwartału 2019 roku.

Poza tym firma ogłosiła jeszcze kilka innych nowości dla klientów rządowych:

  • Azure Data Box, Data Box Edge i Data Box Heavy są już dostępne dla klientów rządowych.
  • Aby pomóc agencjom rządowym w szybkim i bezproblemowym korzystaniu z usług w chmurze, usługa Azure Reservations staje się dostępna w ramach Azure Government.
  • Microsoft wraz z SAP pracują nad udostępnieniem SAP HANA rządowi federalnemu i klientom z branży przemysłowej.
  • L3 Technologies wybrało Azure Government jako preferowaną platformę chmurową dla rozszerzania swoich możliwości analizy danych i optymalizacji operacji IT.
  • Microsoft wraz z Booz Allen Hamilton pracują nad zmianą paradygmatu dla klientów z sektorów obrony i wywiadu.
  • Azure Digital Twins, Azure IoT Edge (rozszerzony o funkcje offline), Azure IoT Central, Azure Sphere (preview) i Azure Stack również staną się wkrótce dostępne dla klientów Azure Government.

Azure Government to pierwsza i jedyna chmura komercyjna, której Agencja Systemów Informatycznych Obrony (Defense Information Systems Agency) przyznała Level 5 Provisional Authority (PA). Klienci mogą więc liczyć na bezpieczną pracę z danymi o bardzo wysokich stopniach tajności.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://azure.microsoft.com/en-us/blog/enabling-intelligent-cloud-and-intelligent-edge-solutions-for-government/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure