Microsoft Copilot for Azure - jakie daje możliwości?

Microsoft Copilot for Azure - jakie daje możliwości?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/20/2024, 6:20 PM

Liczba odsłon: 581

W listopadzie zeszłego roku Microsoft zapowiedział Copilot for Azure, towarzysza AI, który pomaga projektować, operować, optymalizować i rozwiązywać problemy z infrastrukturą oraz usługami w chmurze. Łącząc najnowsze duże modele językowe (LLMs) z Azure Resource Model, Copilot for Azure umożliwia bogate zrozumienie i zarządzanie wszystkim, co dzieje się w Azure – od chmury po krawędź.

Podobnie jak Copilot dla Microsoft 365, Edge i Windows, Copilot dla Azure działa jako towarzysząca sztuczna inteligencja, która pomaga wykonywać zadania na danej platformie dzięki znajomości jej funkcji. Ta konkretna implementacja pozwala Ci:

  • Projektować: twórz i konfiguruj usługi zgodne z zasadami Twojej organizacji.
  • Operować: uzyskuj odpowiedzi na pytania, twórz złożone polecenia i zarządzaj zasobami.
  • Rozwiązywać problemy: orkiestruj usługi Azure, aby uzyskiwać wglądy, podsumowania problemów, identyfikacje przypadków i sugerowane rozwiązania.
  • Optymalizować: popraw koszty, skalowalność i niezawodność dzięki rekomendacjom dla Twojego środowiska.

Microsoft Copilot for Azure jest dostępny w publicznej wersji zapoznawczej na portalu Azure, a w przyszłości także w aplikacji mobilnej Azure oraz środowisku CLI. Jest on w stanie wnioskować, analizować i interpretować Azure Resource Manager (ARM), Azure Resource Graph (ARG), dane o kosztach i użyciu, dokumentację, wsparcie techniczne, wskazówki o najlepszych praktykach i nie tylko.

Copilot uzyskuje dostęp do tych samych danych i interfejsów, co narzędzia do zarządzania platformy Microsoft Azure, a także dostosowuje się do zasad i kontroli dostępu opartej na rolach, skonfigurowanych dla Twojego środowiska. Klienci zainteresowani dostępem do wersji Preview mogą zarejestrować się przy użyciu formularza.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/azure-infrastructure-blog/simplify-it-management-with-microsoft-copilot-for-azure-save/ba-p/3981106

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia