Oracle Database@Azure będzie dostępne w Europie

Oracle Database@Azure będzie dostępne w Europie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/15/2024, 5:00 PM

Liczba odsłon: 368

We wrześniu zeszłego roku Oracle i Microsoft przedstawili rozwiązanie Oracle Database@Azure, które daje klientom bezpośredni dostęp do Oracle Database Services uruchamianych w Oracle Cloud Infrastructure (OCI) i wdrażanych w centrach danych Microsoft Azure. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem dostępność usługi rozszerza się na kolejne regiony, w tym mieszczące się w Europie.

Wprowadzenie Oracle Database@Azure do Europy po raz pierwszy umożliwi klientom z tego regionu lokalne wdrażanie usług bazodanowych Oracle, działających na hardwarze OCI i wdrożonych w centrach danych Azure. Rozszerzenie naszej współpracy z Oracle demonstruje nasze wspólne zobowiązanie, by pomagać klientom w upraszczaniu migracji środowisk do chmury, aby mogli oni łączyć to, co najlepsze z Oracle, z szerokim zakresem usług w chmurze Azure, takich jak Azure AI, aby wspomagać innowację biznesową.
— Erin Chapple, CVP w Azure Infrastructure Product and Design, Microsoft


Spotkaliśmy się z ogromnym zapotrzebowanie na Oracle Database@Azure wśród klientów na całym świecie i dlatego ogłaszamy dzisiaj, że do naszego harmonogramu dołączymy 5 dodatkowych regionów. Napędza nas energia firm z listy Global 500 z branży usług finansowych, opieki zdrowotnej, produkcji, ropy i gazu, farmaceutyków i wielu innych, które już korzystają z Oracle Database@Azure. Zwiększony wzrost popytu oraz pojawiające się i ujednolicone przypadki użycia w OCI i Microsoft Azure pokazują, jak ważne są wdrożenia wielochmurowe [multicloud] dla naszych wspólnych klientów.
— Karan Batta, SVP w Oracle Cloud Infrastructure

Obie firmy planują na ten rok rozszerzenie dostępności usługi na 5 dodatkowych regionów, wskutek czego będzie ona działać następujących w regionach chmury obliczeniowej: Australia East, Brazil South, Canada Central, France Central, Central India, Italy North, Japan East, Southeast Asia, Sweden Central, United Kingdom South, Central United States, South Central United States i United Arab Emirates North.

Źródło: https://news.microsoft.com/2024/03/14/microsoft-and-oracle-expand-partnership-to-satisfy-global-demand-for-oracle-databaseazure/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia