Microsoft startuje z nowym programem AI for Health

Microsoft startuje z nowym programem AI for Health

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:44
30.01.2020
501 wyświetlenie

Odkrycia naukowe już wielokrotnie popychały do przodu współczesną medycynę i dzięki temu ogólny stan zdrowia ludzi na świecie uległ poprawie. Udało się też wydłużyć oczekiwaną długość życia i zredukować śmiertelność zarówno noworodków, jak i kobiet przy porodzie. Postęp nie jest jednak równy w różnych częściach świata i nadal istnieje wysokie zapotrzebowanie na dostęp do opieki zdrowotnej w zaniedbanych społecznościach. Osiągnięcia technologiczne mogą przyspieszyć i umożliwić skalowanie rozwiązań medycznych, by dotarły do potrzebujących.

Właśnie dlatego Microsoft uruchomił AI for Health, szacowany na 40 mln dolarów, 5-letni program, który wspomoże badaczy i organizacje sztuczną inteligencją, co prowadzić ma do poprawy zdrowia ludzi i społeczności z różnych części globu. U jego podstaw leżą kwestie prywatności, bezpieczeństwa i etyki. Program został utworzony we współpracy z wiodącymi ekspertami ochrony zdrowia, którzy działają w znaczących inicjatywach medycznych. AI for Health jest piątym programem w ramach Microsoft AI for Good — szerszej, opiewającej na 165 mln dolarów inicjatywy, która wspomaga badaczy, organizacje non-profit i firmy działające na rzecz ogólnie rozumianego dobra publicznego. Jego celem jest rozwiązywanie największych współczesnych wyzwań.

AI for Health skupia się na trzech kluczowych obszarach:

  • Poszukiwania: Przyspieszenie badań medycznych, aby rozwinąć profilaktykę, diagnostykę i leczenie chorób.
  • Globalne wglądy: Zwiększenie zrozumienia śmiertelności i długowieczności, by chronić przed globalnymi kryzysami zdrowotnymi.
  • Sprawiedliwość: Zmniejszenie nierówności w dostępie do usług medycznych, by chronić zaniedbane populacje.

AI for Health jest inicjatywą dobroczynną, która uzupełnia istniejący już program Microsoft Healthcare. W jej ramach firma będzie wspierała konkretne organizacje i współpracę akademicką z wiodącymi data scientists z Microsoft, a także zapewni dostęp do najlepszych narzędzi AI, chmury obliczeniowej i grantów pieniężnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.microsoft.com/on-the-issues/2020/01/29/ai-for-health-child-mortality/

Polecamy również w kategorii Sztuczna inteligencja