Microsoft Fabric: platforma analizy danych AI już ogólnodostępna

Microsoft Fabric: platforma analizy danych AI już ogólnodostępna

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/16/2023, 4:30 PM

Liczba odsłon: 517

Na konferencji Build 2023 w maju Microsoft ogłosił nowy program analizy danych Microsoft Fabric i udostępnił go w wersji Public Preview. Wczoraj na konferencji Ignite 2023 firma ogłosiła już ogólną dostępność platformy. Według wydawcy Fabric może przekształcić sposób pracy zespołów z danymi, łącząc wszystkich na pojedynczej platformie AI zbudowanej z myślą o erze sztucznej inteligencji.

Fabric łączy najlepsze cechy Microsoft Power BI, Azure Synapse Analytics i Azure Data Factory, by tworzyć pojedynczą, zunifikowaną platformę software as a service (SaaS) z siedmioma kluczowymi obciążeniami — każdym zbudowanym w określonym celu dla konkretnych osób i konkretnych zadań. Tworząc pojedynczą platformę z narzędziami dla każdego specjalisty danych w zunifikowanym doświadczeniu i architekturze, Fabric może zredukować typowe koszty i wysiłki związane z integrowaniem usług analitycznych oraz pomóc uprościć Twój majątek danych. Zunifikowana architektura Fabric upraszcza rozliczenia, zapewniając pojedynczą pulę pojemności i pamięci masowej wykorzystywaną do każdego obciążenia. Pomaga także skuteczniej zarządzać danymi i chronić je dzięki kompleksowym funkcjom zarządzania i zabezpieczeń, które działają na Twoich danych w Microsoft Fabric i poza nim.
— Arun Ulagaratchagan, CVP Azure Data w Microsoft

Najważniejsze cechy Microsoft Fabric to działanie jako kompletna platforma analityczna, wielochmurowe jezioro danych OneLake, wspomaganie każdego użytkownika biznesowego w Power BI i aplikacjach Microsoft 365 i wykorzystanie sztucznej inteligencji, wliczając w to zapowiedziany wczoraj Copilot w Microsoft Fabric — dostępny już w wersji zapoznawczej.

Klienci mogą zarejestrować się, aby skorzystać z 60-dniowej, darmowej wersji próbnej Fabric już teraz. Fabric dostępny jest w zróżnicowanym cenniku w modelu pay-as-you-go.

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-fabric/blog/2023/11/15/prepare-your-data-for-ai-innovation-with-microsoft-fabric-now-generally-available/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia