Copilot w Azure SQL Database dostępny w wersji Preview

Copilot w Azure SQL Database dostępny w wersji Preview

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/22/2024, 2:40 PM

Liczba odsłon: 409

Microsoft ogłosił dostępność usługi Copilot in Azure SQL Database w ograniczonej, publicznej wersji zapoznawczej. Doświadczenie to zostało zaprojektowane, aby usprawnić projektowanie, operacje, optymalizacje i kondycję aplikacji opartych na Azure SQL Database. Poprawia też produktywność na portalu Azure, oferując konwersję języka naturalnego na SQL i pomoc w administrowaniu bazami danych.

Copilot w Azure SQL Database działa poprzez dwa doświadczenia na portalu Azure:

  • Konwersja języka naturalnego do SQL: środowisko w edytorze zapytań tłumaczy zapytania w języku naturalnym na SQL, dzięki czemu interakcje z bazą danych są bardziej intuicyjne.
  • Integracja z Azure Copilot: dodaje umiejętności Azure SQL Database do Microsoft Copilot for Azure, dając klientom samoprowadzącą asystę i wspomagając ich w zarządzaniu bazami danych i rozwiązywaniu problemów.

Natural language to SQL w edytorze zapytań może odpowiadać na Twoje prompty, np. "Którzy agenci wystawili więcej niż dwie nieruchomości na sprzedaż?", "Podaj mi rangę każdego agenta według sprzedaży nieruchomości i pokaż nazwę, całkowitą sprzedaż i rangę" albo "Pokaż mi tabelę przestawną z podsumowaniem, która pokazuje liczbę sprzedanych nieruchomości od 2020 do 2023".

Natural language to SQL

Integracja z Azure Copilot pozwala zadawać pytania i otrzymywać pomocne, bogate w kontekst sugestie dotyczące Azure SQL Database od asystenta AI Microsoft Copilot for Azure wewnątrz portalu Azure. Przykładowe prompty to "Ile miejsca wykorzystuje ta baza danych?", "Jakie aktywne połączenia teraz działają?" czy "Jakie były najbardziej obciążające CPU zapytania w zeszłym tygodniu?". Gdy na przykład doświadczasz niskiej wydajności, możesz napisać "Moja baza danych jest wolna", a Copilot zacznie ją sprawdzać i dostarczy opis konkretnych obszarów, które mogą być przyczyną tego problemu.

Integracja z Azure Copilot

Copilot in Azure SQL Database jest dostępny w publicznej wersji zapoznawczej dla ograniczonej liczby użytkowników z wczesnym dostępem. Aby zarejestrować się do programu, wejdź na stronę Request Access to Copilot in Azure SQL Database: Limited Access Public Preview i wypełnij formularz.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/azure-sql-blog/introducing-copilot-in-azure-sql-database-preview/ba-p/4075408

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia