Zbliża się koniec wsparcia dla Test Base for Microsoft 365

Zbliża się koniec wsparcia dla Test Base for Microsoft 365

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/7/2024, 8:00 PM

Liczba odsłon: 335

Microsoft zaktualizował listę funkcji wycofywanych z Windows 10 i Windows 11. Trafiła na nią usługa Test Base for Microsoft 365, która służy do testowania aplikacji przez firmy, niezależnych deweloperów (ISPs), integratorów systemów (SIs) i specjalistów IT.

Test Base to usługa Azure, która umożliwia testowanie aplikacji napędzanych przez dane użytkownikom z całego świata. Pozwala ona się upewnić, że aplikacje wciąż działają zgodnie z oczekiwaniami, nawet gdy zależności platformowe są różne albo gdy Windows Update wprowadza nowe aktualizacje. Test Base pozwala też uniknąć trudności i wydatków związanych z konfiguracją i utrzymaniem złożonego środowiska laboratoryjnego do testowania aplikacji.

Usługa umożliwia też onboarding aplikacji poprzez portal Azure, dostęp do aktualizacji Windows na bezpiecznych maszynach wirtualnych, testowanie aplikacji w różnych konfiguracjach i środowiskach oraz gromadzenie wglądów na temat wydajności, funkcjonalności i stabilności aplikacji poprzez testowanie. Microsoft ogłosił teraz, że usługa zostanie wyłączona:

Test Base for Microsoft 365, usługa chmurowa Azure do testowania aplikacji, jest wycofana. Usługa zostanie wyłączona w przyszłości i przestanie być dostępna do użycia po wyłączeniu. (...)

Test Base for Microsoft 365 zakończy cykl życia (EOL) 31 maja 2024 r. Jesteśmy zobowiązani do bliskiej współpracy z każdym klientem, aby zapewnić wsparcie i przewodnictwo, aby uczynić przejście tak gładkim, jak to możliwe.


Microsoft

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/windows/whats-new/deprecated-features

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia