HoloLens znalazł zastosowanie w branży konstrukcyjnej

HoloLens znalazł zastosowanie w branży konstrukcyjnej

 Damian Lisak
Damian Lisak
10:17
26.01.2017
0 komentarzy
1193 wyświetlenia

W listopadzie Microsoft ogłosił dołączenie Trimble Sketchup Viewer do HoloLens. Tym sposobem gogle staną się narzędziem także dla specjalistów z dziedziny architektury, inżynierii i budownictwa. Nowe oprogramowanie pozwala specjalistom na oglądanie projektów w 3D, dzięki czemu można łatwiej i dokładniej badać ich szczegóły w celu znalezienia np. wad konstrukcyjnych.

Microsoft obecnie współpracuje z Trimble oraz z Construction Information Technology Lab na światowej sławy University of Cambridge. Celem tej współpracy jest znalezienie sposobu na wdrożenie rozszerzonej rzeczywistości w dziedzinie konstrukcyjnej. Obecnie ujawniono szczegóły dotyczące dwóch przeprowadzanych badań nad zwiększeniem wydajności i produktywności:

  • Automated Progress Monitoring - na tę chwilę, w celu weryfikacji konstrukcji, przeprowadza szczegółowe inspekcje, które wymagają dostępu do dużych ilości danych, projektów i raportów. Jest to proces bardzo czasochłonny, a i tak nie wyklucza ludzkich błędów. Dlatego zadaniem nowej funkcjonalności będzie rozwiązanie tego problemu poprzez przedstawienie wszystkich potrzebnych informacji w formie fizycznej i cyfrowej,
  • Automated Bridge Damgae Detection – obecnie w celu sprawdzenia stanu struktury mostu inżynierowie dokonują rutynowych kontroli. Sposobem, który ma to uprościć, będzie wykonywanie zdjęć wysokiej rozdzielczości przekazywanych następnie do inżynierów kontroli. Zdjęcia mają zostać odwzorowane jako modele 3D w wirtualnej rzeczywistości, co pozwoli na szybszą i dokładniejszą weryfikację wad konstrukcyjnych.

Obecnie HoloLens jest wykorzystywany także przez firmy z innych branż, np. przez Japońskie Linie Lotnicze, szwedzkie Volvo, a nawet NASA. Jak widać, rozwój produktu Microsoft może przynieść wiele korzyści w przeróżnych dziedzinach. Jego szerokie zastosowanie może przyspieszyć pracę, a także ją ułatwić poprzez rzutowanie zwykłych rysunków do modeli 3D.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-explores-new-uses-for-hololens-and-mixed-reality-in-the-construction-industry

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor