HoloLens wchodzi do Europy. Znamy już ceny zestawu

HoloLens wchodzi do Europy. Znamy już ceny zestawu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:41
12.10.2016
2 komentarze
1780 wyświetleń

Microsoft zapowiedział dziś premierę HoloLens na sześciu nowych rynkach, w tym czterech europejskich. Jest to pierwsze wyjście zestawu AR poza granice Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wraz z zapowiedzią uruchomiona została przedsprzedaż. Oczywiście interesująca jest cena. Czy będzie ona dostosowana do specyfiki naszego rynku? Przekonajmy się.

Sprzedaż sprzedażą, jednak warto przypomnieć, że Microsoft współpracował już z kilkoma znanymi partnerami z całego świata, dzięki czemu udało się pokazać możliwości HoloLens, w wielu przypadkach nawet przed jego premierą. Wymieńmy parę przykładów. Japan Airlines korzystało z HoloLens, by rozszerzyć swój program szkoleniowy dla inżynierów. Volvo przy pomocy HoloLens opracowało nowe doświadczenie personalizacji i zakupu samochodów. Thyssenkrupp w zestawy AR wyposażył swoich 24000 pracowników technicznych, co pozwoliło im "pracować do czterech razy szybciej, niż wcześniej". NASA z kolei wykorzystała HoloLens przy budowie łazika Mars Rover, nawiązaniu połączenia Skype z Międzynarodową Stacją Kosmiczną i w interaktywnej wystawie Destination: Mars w Kennedy Space Center.

W USA, a więc pierwszym regionie, w którym prowadzona była sprzedaż, HoloLens Development Edition kosztuje 3000 dolarów, zaś w Kanadzie - 4000 dolarów kanadyjskich. Zobaczmy jak kształtują się ceny na nowych rynkach:

 • Wielka Brytania - 2719 funtów
 • Irlandia - 3299 euro
 • Francja - 3299 euro
 • Niemcy - 3299 euro
 • Australia - 4369 dolarów
 • Nowa Zelandia - 4699 dolarów

Przedsprzedaż dla nowych rynków została już uruchomiona. Już na pierwszy rzut oka widać, że ceny podane w euro są (w przeliczeniu) dużo wyższe niż w dolarach. Nie wiemy jeszcze, jaką ofertę Microsoft przygotuje dla płacących w złotówkach, ani kiedy będzie ona gotowa. Klienci z wyżej wymienionych regionów, którzy zamówią swoje egzemplarze, otrzymają je w drugiej połowie listopada.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-hololens-how-much-the-holographic-headset-will-cost-in-its-six-new-markets

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

 • gosc 18:50 12.10.2016

  Jak NASA bedzie korzystala z tych "dobrodziejstw" MS to coś czuje że długo w kosmos nie polatają....albo co gorsza nie wrócą..

 • KS 14:27 13.10.2016

  <a href="http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/13688,NASA-skorzysta-z-holograficznej-technologii-Microsoftu.aspx"><Strong>NASA skorzysta z holograficznej technologii Microsoftu</strong></a>, <a href="http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/16010,HoloLens-na-Miedzynarodowej-Stacji-Kosmicznej-Zobacz-wideo-od-NASA.aspx"><strong>HoloLens na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zobacz wideo od NASA</a></strong>, <a href="http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/16196,HoloLens-wykorzystany-przez-NASA-do-budowy-nowego-lazika.aspx"><strong>HoloLens wykorzystany przez NASA do budowy nowego łazika</strong></a>

Skomentuj

Autor