GitHub Copilot Chat już dostępny na iOS i Androida

GitHub Copilot Chat już dostępny na iOS i Androida

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/8/2024, 6:15 PM

Liczba odsłon: 273

GitHub Copilot Chat to rewolucyjne narzędzie, które pozwala używać języka naturalnego jako uniwersalnego języka programowania. Czy to szukając błędu, pisząc testy jednostkowe, czy pomagając w debugowaniu kodu, Copilot Chat jest towarzyszy deweloperowi, umożliwiając pisanie i rozumienie kodu w dowolnym języku, w którym mówisz. Usługa stała się ogólnodostępna w grudniu, a teraz trafiła w końcu na smartfony.

Rozwijanie oprogramowania i współpraca deweloperów nie zawsze odbywa się zza biurka z dostępem do komputera PC. Podobnie jak we wszystkich innych dziedzinach, tak również w pracy programisty coraz częściej używa się smartfonów. Przykładem tego jest dostępny od kilku lat GitHub Mobile. Od wczoraj w jego ramach ogólnodostępny stał się GitHub Copilot Chat. Dzięki tej integracji deweloperzy mogą pisać na czacie z asystentem kodowania AI i otrzymywać odpowiedzi, repozytoria i bazy wiedzy.

GitHub Copilot Chat traktowany jest jak kamień węgielny doświadczenia GitHub Copilot. Od miesięcy pomaga on programistom nawigować przez nieznane bazy kodu, rozkładając złożone koncepcje kodowania i nie tylko – a wszystko to w języku naturalnym. Stworzony specjalnie dla scenariuszy programistycznych, GitHub Copilot Chat oferuje spersonalizowane wsparcie, aby pomóc zespołom deweloperów i indywidualnym osobom uzyskać szybkie odpowiedzi na różnorodne pytania dotyczące kodowania. Programiści mogą także prowadzić rozmowy z ponad 100 tys. najlepszych publicznych repozytoriów, co pozwala im pogłębić wiedzę na temat różnych praktyk i technik kodowania – pisze wydawca.

Źródło: https://github.blog/2024-05-07-github-copilot-chat-in-github-mobile/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia