Gogle Microsoftu znajdują kolejne zastosowanie

Gogle Microsoftu znajdują kolejne zastosowanie

 Damian Lisak
Damian Lisak
13:02
19.05.2017
0 komentarzy
910 wyświetleń

Nie tak dawno do grupy użytkowników gogli Microsoftu dołączył Volkswagen, który wykorzystuje je do projektowania swoich pojazdów. Teraz grono to powiększa się, tym razem zastosowanie dla Hololens znalazła branża lotnicza. Air New Zealand postanowił wykorzystać potencjał rozwiązania Mixed Reality, w celu usprawnienia obsługi klienta na pokładzie samolotu.

Air New Zealand obecnie pracuje nad udoskonaleniem obsługi klienta, poprzez zwiększenie ilości informacji, jakie posiadać będzie personel pokładowy na temat pasażerów. Ma to polegać na automatycznym wyświetleniu danych, takich jak preferowany posiłek, wybór napojów, czy też odczytywanie stanu emocjonalnego pasażera, co umożliwić ma Microsoft Cognitive Services, czyli zaawansowany interfejs API rozpoznawania emocji. Wykorzystanie HoloLens przez nowozelandzką linię lotniczą zostało opracowane przez firmę Dimension Data oraz Aviego Golan, Dyrektora ds. Cyfrowych Air New Zealand, co jest przykładem innowacyjnego podejścia firmy. Jak mówi sam Golan, to oprogramowanie jest doskonałym przykładem współpracy z innymi partnerami oraz umożliwia zbadanie, w jaki sposób technologia może poprawić efektywność naszych pracowników, a także doświadczenia jakie dostarczają oni naszym klientom poprzez większą personalizację.

Nie wiadomo jeszcze, czy ta technologia zostanie udostępniona do użytku ogólnego. Z jednej strony umożliwia to dostosowanie usługi pod indywidualne preferencje klienta, z drugiej jednak strony, za niedługo osoby trzecie będą lepiej wiedziały czego klient chce i potrzebuje, niż on sam. Za komfort i wygodę przyjdzie nam płacić informacjami na swój temat.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/air-new-zealand-adopts-microsoft-hololens-improve-inflight-customer-service/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor