Wsteczna kompatybilność z Xbox 360 zawita na Xbox One w listopadzie

Wsteczna kompatybilność z Xbox 360 zawita na Xbox One w listopadzie

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
11:17
05.08.2015
0 komentarzy
1593 wyświetlenia

W ramach trwającej w Niemczech konferencji Gamescom Microsoft zapowiedział dziś na listopad wprowadzenie na konsolę Xbox One funkcji wstecznej kompatybilności z konsolą Xbox 360. Tym samym na najnowszej konsoli Xbox będziemy mogli zagrać w wybrane tytuły z konsoli poprzedniej generacji, bez żadnych dodatkowych zabiegów.

O zamiarach udostępnienia nam tej funkcji Microsoft wspomniał po raz pierwszy podczas tegorocznych targów rozrywki E3. Od tego czasu działanie starych gier na nowej konsoli Xbox One można było testować w ramach programu Xbox Preview, przy czym liczba dostępnych do wyboru tytułów była dość mocno ograniczona. Chcąc rozszerzyć listę obsługiwanych gier z 360-tki, korporacja udostępniła użytkownikom na forach User Voice specjalną witrynę, na której mogą oni głosować na zaproponowane gry. Te najbardziej popularne miałyby zostać udostępnione w dniu oficjalnej premiery funkcji wstecznej kompatybilności.

Jak informuje Microsoft, użytkownicy oddali łącznie ponad trzy miliony głosów. Największym zainteresowaniem cieszą się takie serie, jak Call of Duty, Red Dead Redemption, Skyrim, Halo, Gears of War, Fallout, Mass Effect czy GTA. Już w czerwcu firma zapowiadała, że nie może obiecać udostępnienia wszystkich istniejących tytułów, ale będzie ciężko pracować, by ich liczba była jak największa. Dziś już wiemy, że dzięki zaangażowaniu takich firm, jak EA, Bethesda, Disney, Square Enix, Capcom, Codemasters czy Ubisoft, w listopadzie będzie można zagrać na nowym Xboksie w ponad 100 najpopularniejszych gier z Xbox 360. Co więcej, na nowej konsoli będzie można także zagrać we wszystkie przyszłe gry wydane na Xbox 360 oznaczone tytułem Gold.

Dyrektor ds. zarządzania programem Xbox, Mike Ybarra, dodał również, że do tej pory na Xbox One gracze 'wygrali' łącznie ponad 83 lata czasu trwania gier z Xbox 360, a po zwiększeniu liczby dostępnych w ramach wstecznej kompatybilności gier odzwierciedlona w tej liczbie popularność tej funkcji zdecydowanie wzrośnie.

Wygląda na to, że Microsoft zamierza tchnąć w swój najnowszy produkt dla graczy zupełnie nowe życie, czym może zdecydowanie namieszać na rynku konsol. Poza możliwością grania w stare gry, dzięki planowanemu na listopad systemowi Windows 10 Xbox One umożliwi nam wkrótce prowadzenie rozgrywki z poziomu komputera PC, nagrywanie sygnału telewizyjnego i strumieniowanie go na dowolne urządzenie z Windows 10, a w przyszłości także granie w gry na PC z poziomu konsoli Xbox One.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor