Ulepszenia okna prezentera przy udostępnianiu ekranu w Teams

Ulepszenia okna prezentera przy udostępnianiu ekranu w Teams

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/9/2024, 8:30 PM

Liczba odsłon: 242

Czy kiedykolwiek chciałeś/aś zobaczyć, co dzieje się na spotkaniu Microsoft Teams, gdy udostępniasz ekran? Teraz możesz to zrobić w nowym oknie Prezentera. Pokazuje ono do 4 uczestników spotkania z wideo i dźwiękiem, a także aktywnych mówców, podniesione ręce, reakcje i podgląd udostępnionej zawartości.

Powiadomienia ze spotkania są też łatwiejsze w użyciu i pojawiają się na środku ekranu. Te ulepszenia mają pomóc użytkownikom pozostawać świadomymi tego, co dzieje się na spotkaniu, oraz ułatwiać interakcje z innymi uczestnikami podczas udostępniania ekranu. Możesz też zarządzać akcjami na spotkaniu, np. opuszczać podniesione ręce i wyciszać uczestników. Jak to działa?

  1. Dołącz do spotkania Teams.
  2. Wybierz Udostępnij > Ekran lub Okno i zauważ, że pojawi się nowe okno "Prezenter", pokazujące do 4 uczestników. Możesz przenosić je na ekranie, a także minimalizować i maksymalizować.
  3. Jeśli udostępniasz ekran lub okno i masz włączoną kamerę, możesz rozwinąć podgląd własnego strumienia wideo na dole okna prezentera, klikając przycisk strzałki. Po jego rozwinięciu możesz je znów zminimalizować, aby zaoszczędzić miejsce.
  4. Ulepszenia okna prezentera przy udostępnianiu ekranu w Teams

  5. Jeśli używasz trybów prezentera podczas udostępniania ekranu, Twój kafelek ze strumieniem wideo da Ci opcję zmiany układu prezentera podczas udostępniania ekranu.

Opisana wyżej funkcjonalność jest już dostępna w Teams Public Preview lub Microsoft 365 Targeted Release w kliencie Teams na Windows i macOS. Pozostali uczestnicy spotkania nie muszą korzystać z wersji zapoznawczej.

Źródło: https://insider.microsoft365.com/en-us/blog/teams-enhancements-to-the-presenter-window-while-screensharing