GroupMe z Copilotem i aplikacją na Windows 11

GroupMe z Copilotem i aplikacją na Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/10/2024, 4:00 PM

Liczba odsłon: 181

GroupMe to stosunkowo mało znana aplikacja Microsoftu (w porównaniu do Teams czy Skype), która właśnie doczekała się sporej aktualizacji. Komunikator otrzymał integrację z Copilotem, reakcje, obsługę połączeń 1-1, aplikację na Windows 11 i nie tylko. Dowiedz się więcej zarówno o samej aplikacji, jak i jej nowych funkcjach!

GroupMe to darmowa aplikacja do obsługi wiadomości grupowych i prosty sposób na bycie w kontakcie ze znajomymi i rodziną. Apka została wydana w 2010 roku przez firmę o tej samej nazwie, a w sierpniu 2011 roku wykupił ją Skype. Ten zaś został przejęty przez Microsoft kilka miesięcy później i odtąd GroupMe należy właśnie do Microsoftu. Aplikacja przeszła metamorfozę w 2012 roku i odtąd niewiele o niej słyszano... Aż do teraz, gdy nadeszła aktualizacja z wieloma nowymi funkcjami.

GroupMe z Copilotem i aplikacją na Windows 11

Co dokładnie się w niej znalazło?

  • Integracja z Microsoft Copilot: GroupMe zyskał supermoce AI dzięki integracji z Copilotem. Jest on dostępny jako kontakt na czacie – podobnie jak w Teams czy Skype. Także tutaj możesz zapytać lub poprosić cyfrowego asystenta o cokolwiek!
  • Reakcje: naciśnij i przytrzymaj dowolną wiadomość, aby wyświetlić pasek reakcji i wybrać emoji.
  • Podgląd linków: najpopularniejsze linki, takie jak utwory ze Spotify, tweety z Twittera (X), rolki Instagrama i filmiki z TikToka mają teraz znacznie bogatszy podgląd na czacie.
  • Przypinanie wiadomości: niektóre wiadomości powinny się wyróżniać. GroupMe ma teraz przeprojektowane przypinanie wiadomości, co pozwala upewnić się, że grupa widzi to, co jest najważniejsze. Ankiety są przypinane automatycznie w grupie, gdy są aktywne.
  • Wydarzenia w GroupMe: eventy otrzymały odświeżony design. Członkowie grupy mogą zobaczyć, kto jeszcze uczestniczy, i eksplorować nadchodzące lub przeszłe wydarzenia. Eventy można także przypinać na czacie.
  • Połączenia wideo: czasem chcesz spotkać się twarzą w twarz w czasie rzeczywistym. Teraz możesz połączyć się ze znajomym 1:1, wybierając "połączenie wideo" przy tworzeniu wydarzenia lub stukając przycisk na czacie grupowym. Doświadczenie to jest obsługiwane przez Microsoft Teams.
  • Aplikacja na Windows 11: wszystkie te aktualizacje są wdrażane już teraz i będą – przez najbliższe tygodnie – do aplikacji na iOS, Androida, w przeglądarce, a także do nowej aplikacji na Windows 11 do pobrania z Microsoft Store.

Źródło: https://www.groupme.com/blog/meet-the-new-groupme

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia