Next-genowa funkcjonalność w aktualizacji firmware'u kontrolerów Xbox One

Next-genowa funkcjonalność w aktualizacji firmware'u kontrolerów Xbox One

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/9/2021, 3:17 PM

Liczba odsłon: 3924

Microsoft wypuścił nowe aktualizacje firmware'u dla kontrolerów Xbox One z obsługą Bluetooth, Xbox Elite Wireless Controller Series 2 oraz Xbox Adaptive Controller. Dostarczają one funkcjonalności nowej generacji wcześniej dostępne jedynie na kontrolerach Xbox Series X/S, wliczając w to lepszą łączność między urządzeniami i niższą latencję. Microsoft uważa, że ważne jest utrzymanie wstecznej zgodności z akcesoriami Xbox, które już posiadają gracze. Zobaczmy teraz, co konkretnie się zmieniło.

Lepsza łączność kontrolera z różnymi urządzeniami

Wymienione wyżej kontrolery wspierają teraz Bluetooth Low Energy, co zapewnia lepszą zgodność z różnymi urządzeniami i umożliwia lepsze doświadczenie parowania. Pozwala to grać bezprzewodowo na PC z Windows 10 oraz urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem z BTLE. Po zainstalowaniu aktualizacji firmware'u kontrolery te będą pamiętać hosta Bluetooth (np. smartfona) i hosta Xbox Wireless (np. konsolę Xbox). Dzięki temu szybko i płynnie będziemy mogli przełączać się między wcześniej sparowanymi urządzeniami, po prostu stukając dwa razy przycisk parowania.

Ten poziom kompatybilności i łączności stał się w zasadzie normą dla nowoczesnych urządzeń i akcesoriów bezprzewodowych. Microsoft już teraz zapowiada, że będzie pracował nad dalszym ulepszaniem zastosowań kontrolerów poza obszarem konsoli. Sprawi to, że kontrolery będą działać tak samo dobrze zarówno na Xboksie, jak i innych urządzeniach.

Zmniejszona latencja kontrolera

Aktualizacja oprogramowania układowego wprowadza do kontrolerów Dynamic Latency Input (DLI). Technologia ta dostarcza sygnały z kontrolera do konsoli Xbox Series X/S bardziej efektywnie, co przekłada się na wzrost responsywności doświadczenia gry i wyraźnie natychmiastową akcję.

Wymienione wyżej funkcjonalności, do tej pory dostępne jedynie dla next-genowych kontrolerów Xbox Series X/S, teraz stają się dostępne dla Kontrolera bezprzewodowego Xbox ze wsparciem dla Bluetooth, Kontrolera bezprzewodowego Xbox Elite Series 2 i Adaptacyjnego kontrolera Xbox. Jako pierwsi aktualizację mogą zainstalować Xbox Insiderzy w kręgach Alpha Skip-Ahead i Alpha. Dostępność będzie rozszerzana w kolejnych tygodniach.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia