Xbox Cloud Gaming już w pełni na sprzęcie Xbox Series X. Wkrótce aplikacja na TV

Xbox Cloud Gaming już w pełni na sprzęcie Xbox Series X. Wkrótce aplikacja na TV

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:00
07.10.2021
1442 wyświetlenia

Po dość sporym sukcesie Xbox Game Pass Ultimate Microsoft stopniowo rozszerza usługę Xbox Cloud Gaming na kolejne platformy. Za pośrednictwem chmury można już grać na telefonach, tabletach, komputerach i konsolach. Zostało właśnie potwierdzone, że kolejnym etapem będzie aplikacja na smart TV. Co więcej, upgrade serwerów xCloud na Xbox Series X został już ukończony, co oznacza więcej korzyści dla graczy.

Microsoft ujawnił portalowi The Verge, że zakończył proces aktualizacji serwerów, co oznacza, że cała zawartość Xbox Cloud Gaming jest przesyłana strumieniowo ze specjalnie zmodyfikowanego sprzętu Series X. Do tej pory usługa działała na serwerach z Xbox One S, a proces aktualizacji do Series X rozpoczął się w czerwcu tego roku. Warto tu zaznaczyć, że ten niestandardowy hardware oparty na Xbox Series X jest szybszy niż konsole w sprzedaży detalicznej. Granie w chmurze nadal jest dostępne w 1080p przy 60 klatkach na sekundę, ale prawdopodobnie dzięki upgrade'owi możliwe będzie strumieniowanie nawet w 4K.

Serwery xCloud

Microsoft potwierdził też, że pracuje nad dedykowaną aplikacją na telewizory. Pozwoli to graczom streamować gry z serwerów bez potrzeby posiadania własnej konsoli i bez pośrednictwa komputera czy urządzenia mobilnego. Gigant planuje też wypuścić samodzielne urządzenia streamujące, które można będzie podłączyć do TV albo monitora. Nie wiadomo jeszcze, na jakie systemy smart TV trafi aplikacja, chociaż Android wydaje się oczywistą platformą docelową. Prawdopodobnie właściciele innych urządzeń będą musieli skorzystać z "dostawek" albo połączyć z telewizorem inne urządzenie, na którym chmura gamingowa jest dostępna.

Ostatnie ruchy Microsoftu pokazują, że Xbox jest w zasięgu każdego, kto dysponuje przyzwoitym łączem internetowym. Jest to kuszące dla wielu potencjalnych klientów, ponieważ oznacza, że nie trzeba wydawać kupy pieniędzy na najnowszą konsolę Xbox, by móc grać w next-genowe tytuły. Można po prostu natychmiast uruchamiać i grać w gry za pośrednictwem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, kiedy tylko mamy na to ochotę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2021/10/7/22714067/xbox-cloud-gaming-custom-xbox-series-x-hardware-upgrade

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox