Microsoft potwierdził zakończenie produkcji Xbox One ponad rok temu

Microsoft potwierdził zakończenie produkcji Xbox One ponad rok temu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/13/2022, 4:49 PM

Liczba odsłon: 4413

Niedługo po tym, jak Sony ogłosił, że przedłuża życie swojej starzejącej się już nieco konsoli PlayStation 4, Microsoft potwierdził, że przestał produkować Xbox One już jakiś czas temu. Przedłużona dostępność PS4 jest spowodowana brakami magazynowymi PS5. Xbox też boryka się z takimi problemami, jednak Microsoft celuje już tylko w najnowszą generację.

Xbox Series X/S trafił do sprzedaży pod koniec 2020 roku i mniej więcej w tym samym czasie Microsoft zaprzestał produkcji poprzedniej generacji konsol. Wszelkie spekulacje na ten temat firma ucięła w niedawnym oświadczeniu. Jak powiedziała Cindy Walker, Senior Director product marketingu konsoli Xbox: Aby skupić się na produkcji Xbox Series X/S, zatrzymaliśmy produkcję wszystkich konsol Xbox One pod koniec 2020. Mówiąc o wszystkich konsolach, Walker najwyraźniej miała na myśli również warianty Xbox One X/S oraz edycje limitowane (te ostatnie przestały być tworzone przed wydaniem Series X/S).

W toczących się od lat wojnach konsolowych niemałą rolę odegrały ostatnio problemy z łańcuchem dostaw. Niedobór półprzewodników i pandemia COVID-19 dały się we znaki największym producentom elektroniki, a po raz pierwszy w historii konsol popyt przekroczył podaż. W obliczu tych niedoborów strategia Microsoftu wydaje się rozsądna. Niestety, nie przyniosła ona oczekiwanego być może efektu, jako że Sony nadal prowadzi w wynikach sprzedaży.

Z niedawnego raportu dowiedzieliśmy się, że Microsoft w samym tylko UK sprzedał do tej pory ponad milion egzemplarzy Xbox Series X/S. Phil Spencer powiedział również: W tym momencie sprzedaliśmy już więcej konsol Xbox tej generacji, czyli Xbox Series X i S, niż którejkolwiek poprzedniej wersji Xbox. Nowa generacja ma się zatem całkiem nieźle... Poprzednia zresztą też!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia