Microsoft sprzedał ponad milion konsol Xbox Series X/S w UK

Microsoft sprzedał ponad milion konsol Xbox Series X/S w UK

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:38
12.01.2022
1365 wyświetleń

Według nowego raportu GamesIndustry.biz w Wielkiej Brytanii sprzedał się do tej pory milion egzemplarzy Xbox Series X|S. Konsola zaliczyła swój najlepszy miesiąc sprzedażowy w grudniu. Powodem był nie tylko szał świątecznych zakupów, ale i uzupełnienie stanów magazynowych.

Problemy z dostawami elektroniki dają się obecnie we znaki całej branży technologicznej oraz konsumentom. Nadwyżka popytu nad podażą dotyczy również konsol. Ostatnio nieco udało się poprawić tę sytuację i dzięki "znacznemu wzrostowi zapasów" Microsoft zaliczył najlepszy miesiąc sprzedażowy Xboksa. Grudzień 2021 r. okazał się lepszy nawet od listopada 2020 r., kiedy to konsole Xbox Series X i S wchodziły na rynek.

Problemy z łańcuchem dostaw dotykają wszystkich producentów konsol z powodu trwającego niedoboru półprzewodników, spowodowanego pandemią COVID-19. Trudno się zatem dziwić, że wyniki sprzedaży są bardziej hamowane przez podaż niż przez popyt. Phil Spencer, szef Xboksa, stwierdził niedawno, że pomimo problemów, z jakimi borykają się producenci, podaż jest w rzeczywistości tak duża, jak nigdy dotąd. Chodzi o to, że popyt przewyższa podaż dla nas wszystkich.

W tym momencie sprzedaliśmy już więcej konsol Xbox tej generacji, czyli Xbox Series X i S, niż którejkolwiek poprzedniej wersji Xbox. Naszym zadaniem jest więc zapewnić podaż, która zaspokoi to zapotrzebowanie — dodał Spencer.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2022-01-11-xbox-series-s-and-x-hits-1m-uk-sales-in-strong-december-uk-monthly-charts

Polecamy również w kategorii Xbox Series X