Xbox Cloud Gaming już dostępny na konsolach Xbox

Xbox Cloud Gaming już dostępny na konsolach Xbox

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:07
30.09.2021
1223 wyświetlenia

Przeszło rok temu zostało potwierdzone, że Xbox Cloud Gaming zmierza na PC i konsole. Ta pierwsza implementacja jest już dostępna zarówno w przeglądarce, jak też w aplikacji Xbox. Teraz kolej na samą konsolę. Możliwość grania w chmurze zyskali właśnie pierwsi Xbox Insiderzy. Dzięki temu mogą oni grać bez potrzeby pobierania i instalowania gier, a także (w przyszłości) uruchamiać next-genowe tytuły na Xbox One.

Granie w chmurze jest udostępniane początkowo tylko części Insiderów z kręgów Alpha Skip-Ahead i Alpha, ale Microsoft planuje z czasem zapraszać więcej graczy. Aby to wypróbować, użytkownicy powinni sprawdzić kartę Xbox Game Pass na swojej konsoli i poszukać gier z ikoną chmury. Można też użyć filtra "Cloud Gaming".

Xbox Cloud Gaming na PC i konsole

Doświadczenie działa w wersji beta i ma pewne ograniczenia — jak brak możliwości streamowania gier nowej generacji, takich jak Microsoft Flight Simulator, na Xbox One. Niektóre tytuły mogą być dostępne tylko po angielsku, a zakupy w grach jeszcze nie działają. Microsoft planuje rozwiązać te problemy.

Tak samo jak na innych platformach, gdzie dostępny jest Xbox Cloud Gaming, testerzy będą potrzebować aktywnej subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate. Testy wersji beta są prowadzone w 22 regionach, w których Xbox Cloud Gaming jest dostępny (wśród nich jest Polska).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-starts-testing-xbox-cloud-gaming-on-xbox-consoles

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox