Microsoft oferuje części zamienne do kontrolera Xbox

Microsoft oferuje części zamienne do kontrolera Xbox

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/1/2023, 1:35 PM

Liczba odsłon: 623

Naprawialność sprzętu elektronicznego to kwestia, na którą często zwracano uwagę w poprzedniej dekadzie — bardzo kiepskiej pod tym względem. Brak możliwości samodzielnej wymiany podzespołów to niestety cecha wielu nowoczesnych sprzętów. W ostatnich latach Microsoft znacząco się w tej dziedzinie poprawił, czego przykładem są ostatnie generacje urządzeń Surface. Teraz dołączają do nich kontrolery Xbox.

Microsoft oferuje m.in. podstawki, wyświetlacze, dyski rSSD, baterie, podstawki, klawiatury, liczne porty, pokrywy i nie tylko dla takich modeli, jak Surface Pro 7, Pro 8, Pro 9, Pro 9 5G, Laptop 3, Laptop 4, Laptop 5, Laptop Go 2, Laptop Studio i Laptop Studio 5+. Do tego oficjalnego programu z częściami zamiennymi dołączyły właśnie akcesoria dla graczy: Xbox Wireless Controller oraz Xbox Elite Controller Series 2.

Microsoft oferuje części zamienne do kontrolera Xbox

Na stronie amerykańskiego Microsoft Store pojawiły się m.in. płyta Input PCBA, pokrywa wierzchnia, przyciski czy zestaw silników wraz z PCBA. Części objęte są roczną gwarancją. Na nowej stronie pomocy technicznej firma wyjaśnia, że części te powinny być kupowane i używane jedynie w kontrolerach, które są już po gwarancji. Microsoft wyjaśnił też, że naprawa wymaga średnich umiejętności technicznych i jest odpowiednia dla entuzjastów, profesjonalistów lub osób z wcześniejszym doświadczeniem w demontażu elektroniki. Jeśli jest to Twoja pierwsza próba naprawy, zachowaj ostrożność i postępuj zgodnie z naszymi zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz instrukcjami krok po kroku. Instrukcje dla Kontrolera bezprzewodowego Xbox oraz Bezprzewodowego kontrolera Xbox Elite Series 2 można obejrzeć na YouTube:

Strona sklepu nie jest dostępna w języku polskim i na chwilę obecną nie wiadomo, czy części zamienne do kontrolerów Xbox będą dostępne w sprzedaży na terenie Polski czy w ogóle poza granicami USA.

Źródło: https://support.xbox.com/en-US/help/hardware-network/warranty-service/xbox-series-x-controller

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia