Streaming na Twitchu i granie w chmurze w tytuły nowej generacji na Xbox One

Streaming na Twitchu i granie w chmurze w tytuły nowej generacji na Xbox One

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/26/2021, 3:58 PM

Liczba odsłon: 2524

Microsoft wprowadza długo wyczekiwaną funkcjonalność na rodzinę konsol Xbox. Właśnie zaczęły się testy natywnego transmitowania na Twitchu z Xbox Insiderami w pierścieniu Alpha Skip-Ahead. To nie jedyna nowość w aktualizacji 2111.211022-2000.

Insiderzy mogą wypróbować transmisję na żywo na Twitchu, przechodząc do zakładki "Przechwytywanie i udostępnianie" i wybierając "Transmisja na żywo". Następnie będą musieli połączyć konto Twitch za pomocą urządzenia mobilnego lub ustawień konsoli. Po połączeniu konta naciśnij przycisk "Go live now", aby rozpocząć streaming rozgrywki na Twitchu. Funkcjonalność ta streamuje tylko grę, więc widzowie zobaczą ekran pauzy, gdy użytkownik przejdzie do ekranu głównego lub innej aplikacji.

Kolejną nowością w aktualizacji 2111.211022-2000 jest obsługa gier nowszej generacji w ramach Xbox Cloud Gaming (Beta) na konsoli. Oznacza to m.in., że ​​Xbox Insiderzy mogą teraz grać w tytuły Xbox Series X|S na konsoli starszej generacji — Xbox One — a także uruchamiać gry natychmiast, bez ich pobierania i instalowania.

Nie jest to zupełna nowość, jako że granie w chmurze pojawiło się u pierwszych Insiderów pod koniec września. Jednak dopiero w tym miesiącu serwery xCloud przeszły na sprzęt Xbox Series X.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia