Vuforia SDK: HoloLens rozpoznaje prawdziwe obiekty

Vuforia SDK: HoloLens rozpoznaje prawdziwe obiekty

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:33
18.11.2016
0 komentarzy
2011 wyświetlenie

Microsoft nie zaprzestaje wysiłków w kierowaniu HoloLens do świata przemysłu i biznesu, przedstawiając go jako potężne narzędzie, zdolne do zrewolucjonizowania sposobów pracy. Częścią tej strategii jest współpraca z platformą Vuforia. Jest to jedna z najczęściej używanych na świecie platform do rozwoju AR (rzeczywistości rozszerzonej) i aplikacji dla firm. Najnowsza aktualizacja Vuforia SDK jest teraz dostępna publicznie. Co to oznacza dla deweloperów Windows Holographic? Przekonajmy się!

"Wciąż widzimy sposoby, w które Microsoft HoloLens przekształca przemysły, umożliwiając zaistnienie rozwiązań, które wcześniej nie istniały. Gdy używa się HoloLens, wizualizacje 3D mogą być łatwo powiększone i przeniesione do właściwych rozmiarów w dowolnym środowisku, zapewniając bardziej imersyjne i realistyczne doświadczenie wizualne. Owe typy doświadczeń mają potencjał, by zredukować (a nawet wyeliminować) manuale stosowane przez techników" - pisze Chris White na blogu Windows Devices, powołując się też na prezentacje z zeszłego miesiąca, w których mowa była o "nowej fali kreatywności, której celem jest udostępnienie świata 3D i rzeczywistości połączonej dla każdego". Nowy, komercyjny zestaw narzędzi od Vuforii jest tego nowym przykładem. Prostą demonstrację możliwości SDK zobaczycie na wideo poniżej:

Przytoczmy jeszcze wypowiedzi przedstawicieli firm, które używają już technologii Vuforia:

  • “Dostrzegamy wielki potencjał w kombinacji rozpoznawania obiektów i nakładek graficznych, zwłaszcza gdy tego typu informacje są przekazywane do HoloLens w czasie rzeczywistym, na przykład w połączeniu z liniami produkcyjnymi”.
  • “Pozyskaliśmy projekty Vuforia dla HoloLens i byliśmy w stanie osiągnąć świetną precyzję. Jesteśmy zachwyceni tym, jak łatwa jest instalacja i nabranie rozpędu. Odnieśliśmy wielki sukces i spodziewamy się, że wykorzystamy to w przyszłych projektach”.

Jak można zacząć korzystać z technologii Vuforia? Zainteresowanym czytelnikom możemy polecić dokumentację na stronie Windows Dev Center.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/devices/2016/11/17/innovating-with-microsoft-hololens-vuforia-sdk-is-here/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor