Ułatwione logowanie do aplikacji połączonych z Azure Active Directory

Ułatwione logowanie do aplikacji połączonych z Azure Active Directory

Wojciech Błachno
12:12
26.01.2018
0 komentarzy
741 wyświetlenie

Office 365 zawiera naprawdę dużo różnorodnych usług, a korzystanie z wszystkich jednocześnie może być z tego powodu nieco toporne. Każda z tych usług wymaga uwierzytelnienia i tutaj z pomocą przychodzi Azure Active Directory. Azure AD to scentralizowany system do zarządzania tożsamościami, agregujący wszystkie usługi oparte o chmurę Azure. Do tej pory logowanie do każdej z usług wymagało skorzystania z portalu Moje Aplikacje. Jednak nie zawsze takie rozwiązanie było optymalne.

Azure Active Directory Rozszerzenia

Teraz Microsoft wprowadził rozwiązanie które ułatwi proces autoryzacji dostępu do owych usług w ramach Azure AD. Wszystko dzięki rozszerzeniu do przeglądarek Edge, Chrome oraz Firefox, za pomocą którego możemy zalogować się do wybranej usługi. Wystarczy jedynie kliknąć w ikonkę rozszerzenie, wpisać nazwę aplikacji aby ją wyszukać, lub wybrać jedną z ostatnio używanych. Rozszerzenie przeniesie nas od razu do docelowej usługi gdzie będziemy już zalogowani.

To rozszerzenie do przeglądarek może pełnić rolę dotychczasowego portalu Moje Aplikacje. Wystarczą w zasadzie dwa kliknięcia aby przenieść z dowolnego miejsca do wybranej przez nas usługi Office 365. Poprawiono również logowanie do aplikacji połączonych z Azure AD, za pomocą urządzeń mobilnych. Wszystko dzięki dodaniu funkcji Moje Aplikacje do Intune Managed Browser. Przeglądarka ta, dostępna na iOS i Andorid, pozwala na zarządzanie bezpieczeństwem danych firmowych za pomocą polityki bezpieczeństwa integrowanej z usługą Intune. Oba wymienione elementy zdecydowanie ułatwią i przyspieszą pracę z elementami pakietu Office 365 i nie tylko.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://cloudblogs.microsoft.com/enterprisemobility/2018/01/23/now-available-faster-simpler-sign-in-experiences-for-azure-ad-connected-apps/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor