Uber w Microsoft Store, teraz w PWA

Uber w Microsoft Store, teraz w PWA

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:55
03.07.2018
3 komentarze
377 wyświetleń

Uber to szalenie popularna usługa transportowa, której przedstawiać nie trzeba. Jej kluczową cechą i jednocześnie sekretem sukcesu jest od samego początku nastawienie na nowe technologie i wykorzystanie ich w praktyce. Ubera zamówimy jednym kliknięciem w aplikacji. Na wszystkich mobilnych platformach Uber posiada swoje aplikacje. Windows 10 również posiadał swoją wersję UWP, która została jednak wycofana na początku tego roku.

Uber PWA Windows 10

Stało się tak głównie z powodu oczywistej porażki mobilnych okienek. Jednak nie wszystko stracone, bo Uber powrócił do Windows 10, teraz jako progresywna aplikacja PWA. O aplikacjach PWA też już wiele powiedziano. W dużym skrócie są to strony internetowe, które zachowują się jak aplikacje mobilne. To pozwala na stworzenie jednej wersji usługi, która działa na wielu różnych platformach. Przykładem takich aplikacji jest Twitter Lite. Dodatkowo aplikacje progresywne obsługują powiadomienia i mogą działać offline. Tak więc Uber PWA pozwala teraz w Windows 10 między innymi na rezerwowanie przejazdów czy wymianę kuponów. Niestety PWA też ma swoje ograniczenia i nie możemy przykładowo przejść do historii naszych przejazdów, bo zostaniemy automatycznie przekierowani do przeglądarki. Aplikacja PWA nie jest aktualizowana poprzez Microsoft Store, bo wszystkie zmiany są aplikowane bezpośrednio po stronie serwera.

Uber PWA Windows 10

Niestety, tak jak jak wcześniej, musimy zgasić płonne nadzieje posiadaczy telefonów z Windows 10 Mobile, bowiem na tym systemie PWA nie jest w pełni wspierane. Nie działają tu wspomniane powiadomienia i tryb offline. Wprowadzenie obsługi PWA do Windows 10 wraz z April 2018 Update, to sposób na wzbogacenie oferty sklepu Microsoft Store. Jeśli dana strona posiada wersję PWA, to sklep automatycznie ją zindeksuje i pobierze, a deweloperzy mają oczywiście możliwość zablokowania takiego działania. Jeśli chcecie sprawdzić, jak działa nowa wersja Ubera w Windows 10, to aplikację możecie pobrać z Microsoft Store


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/uber-app-for-windows-10-updated-now-a-progressive-web-app-pwa

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • mycha 14:31 10.07.2018

    Skoro teraz moda na PWA to też nie mogłoby zabraknąć tam ubera

  • zibi 16:37 11.07.2018

    gdyby nie to, że lubię apkę, którą mam w telefonie to może bym i wypróbował PWA

  • Igor 13:21 12.07.2018

    skoro powstał taki produkt to pewnie było na niego zapotrzebowanie

Skomentuj

Autor