Platforma dla animacji Nimble Collective przechodzi na Azure

Platforma dla animacji Nimble Collective przechodzi na Azure

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:52
29.06.2018
0 komentarzy
406 wyświetleń

Ostatnimi czasy dość często informujemy o migracjach mniejszych bądź większych przedsiębiorstw do chmury Microsoftu. Ostatnim, który przeniósł do Azure swoje zasoby, jest Nimble Collective, dostawca opartej na chmurze platformy animacji. Platforma ta jest już dostępna i zoptymalizowana w Azure, jej ekskluzywnym partnerze chmurowym, zapewniającym zaplecze obliczeniowe i magazynowe.

Nimble Collective

Azure będzie odtąd napędzać zarówno high-endową platformę animacyjną Nimble, jak też środowiska renderingowe i zarządzanie multimediami. Będąc partnerem Microsoftu, Nimble otrzyma wsparcie w zakresie wejścia na rynek i rozwoju marketingowego. "Wsparcie Microsoft Azure dla Nimble pozwala nam rozszerzyć nasz globalny zasięg, by sprowadzić nowe głosy, historie i artystów do świata animacji" - powiedział Rex Grignon, współzałożyciel i CEO kolektywu. "Pomoże nam to w dalszych redukcjach kosztów, złożoności i umożliwi nowym i istniejącym studiom przyspieszyć ich produkcję animacji. Nimble Collective jest podekscytowany partnerstwem z firmą odpowiedzialną za platformę z zaufaną chmurą publiczną - Microsoft Azure - by dostarczać światowej klasy, oparte na chmurze rozwiązanie do produkcji i zarządzania animacjami".

Platforma Nimble usprawnia tradycyjną infrastrukturę studia animacji. Jego rozwiązanie ogarnia wszystkie etapy produkcji - teraz hostowane w bezpiecznym i hiperskalowalnym środowisku Azure. Platforma integruje wszystko, czego potrzebują animatorzy cyfrowi, w tym strumieniowane stacje robocze, zarządzanie zasobami, brokering licencji, wersjonowanie, elastyczną farmę obliczeniową i certyfikację MPAA. Wszystko to zostało zebrane w jednym miejscu - środowisku pracy dostępnym z poziomu przeglądarki, co dramatycznie upraszcza i poprawia archaiczne metody pracy animatorów.

Współpraca z kolektywem Nimble nie jest dla Azure pierwszyzną na tym polu. W zeszłym roku pisaliśmy m.in. o Azure Batch Renderingu i przejęciu przez Microsoft technologii Simplygon.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://nimblecollective.com/powered-by-microsoft-azure/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor