Pierwsze egzemplarze HoloLens trafią do deweloperów za rok

Pierwsze egzemplarze HoloLens trafią do deweloperów za rok

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
19:49
01.08.2015
0 komentarzy
1527 wyświetleń

Okulary holograficzne HoloLens to w portfolio projektów Microsoftu jedna z najbardziej ekscytujących technologii. Choć na razie mówi się o nich jedynie w kontekście wewnętrznego laboratorium korporacji i prywatnych projektów badawczych, docelowo mają być one dostępne dla każdego. W jednym z najnowszych wywiadów udzielonych stacji BBC obecny prezes Microsoftu, Satya Nadella, jako realną datę wprowadzenia na rynek pierwszej wersji tego produktu podaje już przyszły rok.

Nadella projekt HoloLens określa mianem 'pięcioletniej podróży'. Mające ukazać się w przeciągu roku pierwsze egzemplarze HoloLens dedykowane będą głównie deweloperom oraz większym przedsiębiorstwom. Jeśli więc nie należycie do osób pragnących rozwijać dostępne na te urządzenia wizualizacje, będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać około 5 lat na zakończenie wspomnianej już "wyprawy".

Pozostali użytkownicy, odgrywający w tym projekcie już tylko rolę zwykłych konsumentów, będą zapewne chcieli otrzymać coś znacznie więcej, niż tylko pusty w działaniu sprzęt, a to mogą dostarczyć im tylko i wyłącznie deweloperzy. Trzeba tu zwrócić uwagę, że tworzenie tego rodzaju treści nie tylko będzie całkowicie nowym doświadczeniem dla większości projektantów, ale też sama technologia ich tworzenia znajduje się obecnie we wczesnej fazie rozwoju. Z tego też względu chęć dostarczenia klientom bogatych w treści urządzeń HoloLens niejako wymusza na firmie wstrzymanie ich oficjalnej premiery na okres kilku lat.

W tym czasie nie tylko deweloperzy będą tworzyć dostępną HoloLens zawartość, ale też sama korporacja obiecuje nadal rozwijać to urządzenie, poszerzając w nim chociażby dość okrojone obecnie pole widzenia hologramów. Nie wykluczone też, że dzięki dalszemu postępowi technologicznemu i trwającej od lat miniaturyzacji uda się uczynić te urządzenia lżejszymi, mniejszymi i przede wszystkim bardziej poręcznymi.

Tym samym gotowego produktu konsumenckiego powinniśmy się spodziewać w okolicy roku 2020. Data trochę odległa, ale sami przyznacie, że lepiej poczekać na tę hologramową rewolucję kilka dodatkowych lat, niż zapłacić teraz za mało pożyteczne urządzenie, które na chwilę obecną nie ma jeszcze zbyt szerokiego zastosowania.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor