Pierwsza aplikacja dla HoloLens już w Sklepie Windows

Pierwsza aplikacja dla HoloLens już w Sklepie Windows

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:52
24.08.2015
0 komentarzy
1786 wyświetleń

Microsoft pracuje nad zupełnie nowym typem urządzenia, które wejdzie na rynek prawdopodobnie za kilka lub kilkanaście miesięcy. Hololens to swego rodzaju hełm VR, który połączy świat "rzeczywisty" z holograficznymi projekcjami. Choć urządzenie nie doczekało się swojej premiery, pierwsza dedykowana mu aplikacja zawitała już do Sklepu Windows.

Jest to bezpłatna aplikacja o nazwie Microsoft IT Showcase. Jak głosi jej opis, "Pozostań na bieżąco z najnowszymi innowacjami IT! Microsoft IT Showcase prezentuje wewnętrzny wgląd w procesy rozwoju, wdrażania i zarządzania IT w Microsoft. IT Showcase jako aplikacja Modern Universal na twój PC lub tablet z Windows zapewnia łatwy dostęp, kompleksową wyszukiwarkę i powiadomienia o nowych treściach, związanych z artykułami IT Showcase i [multi]medialną ofertą do przeczytania, zapisania lub udostępnienia. W sieci znajdziesz nas na http://microsoft.com/itshowcase". Aplikacja umożliwia też dostęp do treści offline.

Sklep Microsoft

Jak możemy zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu, aplikacja posiada wsparcie dla platformy HoloLens. Jest to pierwsza tego typu sytuacja w Sklepie Windows (Sklepie Microsoft). Niestety, informacja o dostępności dla HoloLens nie widnieje już na stronie produktu. Aktualnie jest on dostępny jedynie dla "komputerów PC i urządzeń przenośnych". Tym samym można przyjąć, że Microsoft IT Showcase jest pierwszą aplikacją ze wsparciem dla HoloLens. Z drugiej strony nie wiadomo, na czym owe wsparcie mogłoby polegać. Teoretycznie każda uniwersalna aplikacja Windows jest zgodna z HoloLens. Weźmy jednak pod uwagę nie tylko stopień integracji na poziomie API, ale także dodatkowe funkcje, o których - niestety - nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Microsoft nie zdradza jeszcze zbyt wiele na temat powiązania swoich aplikacji ze światem hologramów.

Wszystkie najważniejsze informacje o budowie i działaniu HoloLens znajdziecie w naszym wcześniejszym wpisie: Microsoft HoloLens w pytaniach i odpowiedziach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/the-first-microsoft-app-to-show-support-for-hololens-is-now-in-the-app-store

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor