Microsoft wspomaga dystrybucję technologii dla NGO

Microsoft wspomaga dystrybucję technologii dla NGO

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:31
06.02.2019
351 wyświetlenie

TechSoup, wiodąca sieć nonprofit, zajmująca się dystrybucją rozwiązań technologicznych dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego na całym świecie, poinformował dziś o otrzymaniu 1 mln dolarów w formie inwestycji od Microsoft Philanthropies. Przekazanie tej sumy ma na celu praktycznie podwojenie liczby obsługiwanych przez TechSoup organizacji pozarządowych.

TechSoup korzysta z metody DPO (direct public offering), przy pomocy której zebrał 11,5 mln dolarów, przy czym Microsoft był największym inwestorem. DPO pomoże mu w przekazaniu dodatkowych zasobów o wartości 5,4 mld dolarów organizacjom z sektora NGO. Poza tym Microsoft jako pierwszy korporacyjny inwestor umożliwi TechSoup rozwinięcie nowych ofert, które pomogą organizacjom wykorzystać technologię, aby wzmocnić ich misję i oddziaływanie, i przekonają inwestorów, by wspierali wzrastającą inicjatywę TechSoup.

TechSoup był i jest ważnym partnerem w budowaniu niezwykłego ekosystemu społecznego, który niesie obietnicę technologii dla organizacji nonprofit, działających na pierwszych liniach frontu i próbujących rozwiązać i odpowiedzieć na największe wyzwania tego świata. Inwestycja i współpraca partnerska Microsoftu z TechSoup buduje mosty do cyfrowej inkluzji i umocnienia, by pomagać sektorowi nonprofit realizować korzyści technologii chmury.
– Justin Spelhaug, General Manager, Microsoft Philanthropies Tech for Social Impact

Microsoft i TechSoup inwestują w infrastrukturę społeczeństwa obywatelskiego, aby upewnić się, że organizacje pozarządowe we wszystkich krajach mają dostęp do rozwiązań chmurowych Microsoftu, a także usług, wsparcia i edukacji, które pomogą im korzystać z dobrodziejstw cyfrowej transformacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/2019/02/06/microsoft-philanthropies-invests-1-million-in-support-of-techsoup-campaign-to-nearly-double-the-nonprofits-it-serves/

Polecamy również w kategorii Microsoft