Microsoft Start - nowa tablica wiadomości na wszystkich urządzeniach

Microsoft Start - nowa tablica wiadomości na wszystkich urządzeniach

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/7/2021, 8:15 PM

Liczba odsłon: 5570

Microsoft zaprezentował dziś Microsoft Start, spersonalizowaną tablicę wiadomości, która będzie dostępna w przeglądarce, na stronie nowej karty Edge, komputerach z Windows i urządzeniach mobilnych. Microsoft Start to kolejny krok w ewolucji usługi Microsoft News, która swoje korzenie ma w serwisie MSN.com. Dowiedz się, jak to działa, gdzie dokładnie to znaleźć i skąd w ogóle potrzeba zunifikowanego "feeda" z wiadomościami.

Z ostatniej ankiety przeprowadzonej przez Forrester i zleconej przez Microsoft wynika, że ludzie spędzają dziennie średnio 7 godzin online, używają na co dzień 6 tablic z wiadomościami i sprawdzają swoje feedy 5 razy dziennie. Sprowadza się to często do tracenia czasu na klikanie powiadomień, sprawdzanie źródeł i przełączanie się między urządzeniami. Microsoft Start kreuje zgoła odmienną wizję. Gromadzi on interesujące nas wiadomości w jednym miejscu, a zawartość jest synchronizowana między urządzeniami. Usługa stała się dziś ogólnodostępna jako:

  • Samodzielna witryna dostępna w Microsoft Edge i Chrome pod adresem MicrosoftStart.com.
  • Aplikacja mobilna na Androida i iOS.
  • Część doświadczenia News and interests (Wiadomości i zainteresowania) w Windows 10.
  • Część doświadczenia widżetów w Windows 11.
  • Sekcja wiadomości na stronie nowej karty w Edge.

Microsoft Start opiera się na ponad 25-letnim doświadczeniu Microsoftu w prowadzeniu takich serwisów, jak MSN i Microsoft News. Podobnie jak one dostarcza artykuły od zaufanych wydawców i działa zgodnie z trendem z ostatnich lat, jakim jest możliwość wyboru interesujących i nieinteresujących źródeł oraz tematów przez samego użytkownika. Tablica z newsami aktualizuje się na bieżąco i w odpowiedzi na nasze reakcje staje się lepiej do nas dopasowana. Za dobór treści odpowiadają algorytmy sztucznej inteligencji i maszynowego uczenia w połączeniu z ludzką moderacją.

Nowa, spersonalizowana usługa może sprawić, że zamiast pięciu będziemy mogli śledzić po prostu jeden news feed, w którym znajduje się wszystko, co nas interesuje... No, prawie wszystko, bowiem Microsoft Start nie jest czytnikiem RSS i nie można do niego podpiąć dowolnego feedu wspierającego tę technologię. Poradzi on sobie za to lepiej w dostarczaniu nam wiadomości z mainstreamowych źródeł.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia