Bing Chat teraz jako Copilot

Bing Chat teraz jako Copilot

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/15/2023, 6:47 PM

Liczba odsłon: 3868

Dziś pierwszy dzień konferencji Microsoft Ignite 2023. Microsoft przedstawił z tej okazji kilka ciekawych zapowiedzi i ogłoszeń, które zrelacjonujemy dla Was w tym i kolejnych artykułach. Zaczynamy od jednej z nagłośniejszych technologii w tym roku, czyli od Copilota. Microsoft zmienia i upraszcza nazwy kilku swoich usług związanych z generatywną AI i czatem pod tym właśnie szyldem. Szczegóły poniżej.

Microsoft aktualizuje linię produktów Copilot. Podejmujemy kolejny krok w celu uproszczenia doświadczenia użytkownika i uczynienia Copilota bardziej dostępnym dla każdego. Bing Chat i Bing Chat Enterprise stają się teraz po prostu Copilotem. Ma on podstawowe możliwości, takie jak umiejętność odpowiadania na pytania, tworzenia treści i wnioskowania na podstawie danych. I jest on umocowany w sieci, dlatego zawsze ma dostęp do najświeższych informacji. Kiedy zalogujesz się do Copilota poprzez swój Entra ID, otrzymasz komercyjną ochronę danych za darmo — co oznacza, że dane czatu nie są zapisywane, Microsoft nie ma do nich naocznego dostępu i Twoje dane nie są używane do trenowania modeli — pisze Colette Stallbaumer, General Manager w Microsoft 365 and Future of Work.

Czat Bing został zapowiedziany na początku lutego tego roku, a od 4 maja jest ogólnodostępny. Usługa opiera się na tym samym modelu językowym (od kilku miesięcy jest to GPT-4), co Microsoft 365 Copilot, Copilot w Windows, Copilot w Edge itd. Praktycznie jako jedyna z tych usług miał w swojej nazwie "Bing". Integracja potężnego czatbota AI z wyszukiwarką internetową przyciągnęło do Bing masę użytkowników, jednak mogło wprowadzać zamieszanie w związku z tak wieloma odmianami i wystąpieniami tej samej technologii. Być może teraz, pod szyldem "Copilot", łatwiej będzie umiejscowić tę usługę w jednym, zrozumiałym ekosystemie.

Copilot for Microsoft 365

Copilot Pro (dawniej Bing Chat Enterprise) będzie dostępny od 1 grudnia w Microsoft 365 F3, E3, E5, Business Premium i Business Standard. Pozostali będą mogli subskrybować go w cenie 5 dolarów/miesiąc.

To nie jedyne dzisiejsze ogłoszenie związane z Copilotem. O pozostałych przeczytasz w kolejnych artykułach!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2023/11/15/introducing-microsoft-copilot-studio-and-new-features-in-copilot-for-microsoft-365/