Copilot, Edge i Bing w nowym dziale Microsoft AI

Copilot, Edge i Bing w nowym dziale Microsoft AI

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/19/2024, 7:00 PM

Liczba odsłon: 951

Microsoft wprowadza kolejne zmiany do swojej struktury organizacyjnej. Jak ogłosił dziś na blogu Satya Nadella, firma znajduje się w 2. roku zmiany platformowej napędzanej przez AI i upewnia się teraz, że ma możliwości odważnego wprowadzania innowacji. Z tego też względu powstał nowy dział Microsoft AI.

Satya Nadella pisze na blogu, że trozwijane obecnie produkty zdefiniują następną dekadę i jeszcze dalej. Odbywać się to będzie m.in. w nowo utworzonym dziale Microsoft AI, który tworzyć będą m.in. Mustafa Suleyman i Karén Simonyan, którzy dołączają do Microsoft. Nowy dział będzie skupiony na udoskonalaniu Copilota i innych produktów konsumenckich AI, a także na badaniach. Mustafa Suleyman to współzałożyciel DeepMind i Inflection. Karén Simonyan to także współzałożyciel Inflection, który przez ostatnią dekadę pracował m.in. nad AlphaZero. Do nich dołączy też kilku utalentowanych członków Inflection. Zajdą też inne zmiany personalne i organizacyjne:

Nasze innowacje w dziedzinie AI w dalszym ciągu opierają się na naszym najbardziej strategicznym i najważniejszym partnerstwie z OpenAI. Będziemy nadal budować infrastrukturę AI, obejmującą własne systemy i prace krzemowe, aby wesprzeć plan dotyczący modelu podstawowego OpenAI, a także wprowadzać innowacje i tworzyć produkty w oparciu o modele podstawowe. Dzisiejsze ogłoszenie jeszcze bardziej wzmacnia konstrukcję i zasady naszego partnerstwa.

W ramach tego przejścia Mikhail Parakhin i cały jego zespół, wliczając w to Copilot, Bing i Edge, a także Misha Bilenko i zespół GenAI, będą odpowiadać przed Mustafą. Zespoły te tworzą awangardę innowacji w Microsoft, wnosząc nową energię i etos do zmieniającego się krajobrazu produktów konsumenckich napędzanego zmianą platformową AI. Te zmiany organizacyjne pomogą nam podwoić tę innowację.


— Satya Nadella, CEO Microsoft

Kevin Scott zostaje na stanowisku CTO i EVP działu AI, odpowiadając za strategię, architekturę systemu, partnerstwa i orkiestrację wewnątrz firmy. Rajesh Jha także będzie dalej pełnił funkcję EVP działu Experiences & Devices, który rozwija m.in. Copilot dla Microsoft 365 i który będzie blisko współpracował z nowym działem Microsoft AI. Nie ma więcej zmian w Senior Leadership Team ani też w innych organizacjach.

Mamy wyjątkową szansę budowania technologii, która kiedyś wydawała się niemożliwa i która pozostaje wierna naszej misji, aby zapewnić, że korzyści z AI dosięgną każdą osobę i organizację na tej planecie – bezpiecznie i odpowiedzialnie. Nie mogę się doczekać robienia tego z Wami – dodaje na końcu Satya Nadella.

Źródło: https://blogs.microsoft.com/blog/2024/03/19/mustafa-suleyman-deepmind-and-inflection-co-founder-joins-microsoft-to-lead-copilot/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia