Historyczne dane pogodowe na portalu Microsoft Start

Historyczne dane pogodowe na portalu Microsoft Start

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/26/2024, 6:30 PM

Liczba odsłon: 419

Strony i aplikacje pogodowe zazwyczaj udostępniają tylko aktualne informacje o pogodzie oraz prognozy na przyszłość. Jak więc sprawdzić, jaka panowała pogoda wcześniej, dajmy na to, 1 maja 1960 roku? Teraz to nie problem. Wystarczy wejść na portal Microsoft Start, wybrać miasto, rok i ewentualnie miesiąc, a wszystkie te dane zobaczymy na eleganckim, dynamicznym wykresie.

Microsoft Start to spersonalizowana tablica wiadomości, zaprezentowana po raz pierwszy w 2021 roku. Opiera się na ponad 25-letnim doświadczeniu Microsoftu w prowadzeniu takich serwisów, jak MSN i Microsoft News. Nie mogło więc na portalu zabraknąć działu Pogoda. Co ciekawe, Pogoda w Microsoft Start uchodzi za najdokładniejszą prognozą pogody na świecie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że oprócz aktualnych i prognozowanych informacji pogodowych znaleźć tu można dane historyczne, sięgające nawet 70 lat wstecz – i wszystko to od ręki!

Historyczne dane pogodowe na portalu Microsoft Start

Jak sprawdzić pogodę w przeszłości? Wejdź na stronę www.msn.com/en-us/weather/records/, wyszukaj miasto, wybierz rok i ewentualnie miesiąc. Zobaczysz wykres roczny/miesięczny z najniższą i najwyższą temperaturą w danym dniu oraz historyczną najniższą i najwyższą temperaturą dzienną. Obok zobaczysz wykres kołowy deszczowych, śnieżnych, pochmurnych i słonecznych dni w danym roku. W kolejnych zakładkach znajdują się jeszcze dane o opadach atmosferycznych, wilgotności i wietrze.

Historyczne dane pogodowe na portalu Microsoft Start

Gdy przewiniesz stronę w dół, zobaczysz dodatkowe tabele z informacjami o najgorętszym, najzimniejszym, najbardziej wilgotnym i wietrznym dniu Year-To-Date oraz we wszystkich latach, najwyższych, średnich i najniższych odczytów temperatury, opadów i natężenia wiatru oraz o rekordach i średnich odczytach z tego samego dnia, co dziś, począwszy od wybranego roku. Słowem – wszystko, czego fani meteorologii i historii mogliby pragnąć!

Źródło: https://www.msn.com/en-us/weather/records/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia