Pogoda w Microsoft Start najdokładniejszą prognozą pogody na świecie

Pogoda w Microsoft Start najdokładniejszą prognozą pogody na świecie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/24/2023, 7:00 PM

Liczba odsłon: 1834

ForecastWatch, firma monitorująca i oceniająca prognozy pogody, przyznała Microsoftowi tytuł najdokładniejszego światowego dostawcy prognoz pogody. W niezależnym badaniu oceniono 25 głównych dostawców prognoz i stwierdzono, że dane dostarczone przez Microsoft osiągnęły najwyższą jakość, dostarczając ogólną prognozę i bardziej szczegółowe dane, takie jak wysoka/niska temperatura i prędkość wiatru.

Oprócz ogólnej prognozy Pogoda w Microsoft Start zapewnia dodatkowe informacje, takie jak sugestie, alerty, wskaźnik jakości powietrza i inne informacje, które mogą okazać się przydatne przy planowaniu działań w ciągu dnia. Firma została nawet doceniona przez dyrektora National Weather Service w NOAA za wkład w bezpieczeństwo publiczne.

Pogoda w Microsoft Start

"Najdokładniejsza prognoza pogody" jest dostępna na portalu Microsoft Start, na stronie nowej karty w przeglądarce Microsoft Edge, na tablicy Widżetów w Windows 11 oraz w menu Wiadomości i zainteresowania w Windows 10. Oprócz udoskonalania algorytmów używanych do generowania prognoz Microsoft poprawia ogólne doświadczenia użytkownika. Przykładowo widżet pogody w Windows 11 niedawno otrzymał animacje ikon.

Co ciekawe, dedykowana aplikacja Pogoda w Windows 10 i 11 nadal korzysta z danych dostarczonych przez Foreca, które uzyskały znacznie niższe wyniki niż Pogoda w Microsoft Start.

Pełny raport ForecastWatch można pobrać jako PDF tutaj.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia