Microsoft sprzedał "tysiące" egzemplarzy HoloLens. Kolejne wersje w planach

Microsoft sprzedał "tysiące" egzemplarzy HoloLens. Kolejne wersje w planach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:21
27.01.2017
0 komentarzy
1449 wyświetleń

HoloLens na rynek wszedł w zeszłym roku. Pierwsza wersja urządzenia - Development Edition - kosztowała 3000 dolarów, a zainteresowani deweloperzy i firmy musieli otrzymać przed zakupem 'zaproszenie'. Parę miesięcy później pojawiła się kolejna edycja - HoloLens Commercial Suite. Była ona droższa o 2000 dolarów i dedykowana przedsiębiorcom. HoloLens dotarł też na kilka nowych rynków, a wkrótce stanie się też dostępny w Chinach.

W swoim raporcie finansowym z minionego kwartału Microsoft nie podał żadnych szczegółów co do sprzedaży HoloLens, ale za to przekazał garść informacji na konferencji BETT, skupionej na IT w edukacji. Roger Walkden, odpowiedzialny w Microsoft za HoloLens w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, mówił tam o "tysiącach" sprzedanych dotąd zestawów mixed reality, co wydaje się zgodne z oczekiwaniami firmy. "Nie staramy się sprzedać dziesiątków tysięcy czy milionów czegokolwiek" - mówił Walkden - "Jest to drogie i nie [rozpatrujemy tego] w dużych liczbach. Jesteśmy więc szczęśliwi z poziomu sprzedaży, który mamy. Nie mogę wam powiedzieć niczego o liczbach, ale mierzy się to w tysiącach, nie setkach tysięcy, i to jest w porządku. To wszystko, czego potrzebujemy".

HoloLens jako produkt końcowy trafić ma również do zwykłych użytkowników. Jest więc oczywiste, że powstanie konsumencka wersja, różniąca się od edycji deweloperskich czy firmowych i to nie tylko ceną. Walkden zapytany o dalsze plany Microsoft względem HoloLens mógł powiedzieć tylko tyle, że harmonogram już istnieje, jednak nie może zdradzić szczegółów. Wiadomo jednak na pewno, że powstanie kolejnych edycji jest tylko kwestią czasu: "Pamiętajcie tylko, to jest wersja numer jeden, a będą też przyszłe wersje. Nie mam dla was żadnych wieści co do tego, kiedy one się ukażą. Harmonogram istnieje, niemniej na ten moment [HoloLens w pierwszej wersji] to jedyne urządzenie, jakie mamy, i jedyne, którego potrzebujemy, by umożliwić ludziom rozpoczęcie ich własnej przygody".

W prawdziwie komercyjny i wszędobylski produkt HoloLens ma się dopiero zmienić. Na ten moment produkcja seryjna i tak nie miałaby większego sensu. Microsoft liczy na stworzenie na tyle bogatej biblioteki oprogramowania, by HoloLens stanowił dla przeciętnego konsumenta coś więcej niż tylko kosztowny gadżet.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-has-sold-thousands-of-hololens-headsets-future-versions-are-on-the-roadmap

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor