Microsoft rozszerza partnerstwo z Red Hat

Microsoft rozszerza partnerstwo z Red Hat

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:01
22.08.2017
0 komentarzy
1167 wyświetleń

Jesienią 2015 roku Microsoft nawiązał partnerstwo z Red Hat, by uruchomić wsparcie dla jego najnowszej dystrybucji w Azure, a także by dostarczyć kilku nowych rozwiązań dla klientów biznesowych. W międzyczasie udostępniono Red Hat Enterprise Linux w Azure Marketplace. Dziś obie firmy ogłosiły rozszerzenie partnerstwa, tym razem by ułatwić klientom adaptowanie kontenerów. Ogłoszono natywne wsparcie dla kontenerów Windows Server na Red Hat OpenShift Container Platform, SQL Server na Red Hat Enterprise Linux i OpenShift. W sumie podzielimy się dziś z Wami czterema zapowiedziami. Szczegóły prezentujemy poniżej.

Red Hat i Microsoft

Kontenery Windows Server na Red Hat OpenShift Container Platform: W maju tego roku Red Hat zaprezentował takie rozwiązanie po raz pierwszy. Kontenery Windows Server będą natywnie wspierane przez platformę Red Hat OpenShift. Red Hat podkreślił, że OpenShift jest pierwszą platformą aplikacji kontenerowych zbudowaną z Kubernetes, która wspiera środowiska kontenerowe zarówno spod szyldu Linux, jak i Windows Server. Wsparcie owo zostanie uruchomione w wersji Technology Preview wiosną 2018 roku.

Red Hat OpenShift Dedicated na Microsoft Azure: Red Hat OpenShift Dedicated jest platformą kontenerową działającą jako usługa w chmurze [Container Platform as a Cloud Service] zarządzaną przez Red Hat. Microsoft ogłosił dziś, że Red Hat OpenShift Dedicated będzie dostępny na Azure. Firmy współpracują teraz nad optymalizacją OpenShift w kontekście pracy w Azure, by zapewnić standardy wydajności dla przedsiębiorstw i dopasować zintegrowane wsparcie. Rozwiązanie ma być gotowe na początku 2018 roku.

Red Hat Enterprise Linux w Azure Stack: Red Hat i Microsoft pracują nad zintegrowanym wsparciem dla środowisk roboczych Red Hat Enterprise Linux na platformie Azure Stack. Azure Stack to oferowana przez Microsoft opcja chmury hybrydowej, która wprowadza funkcje chmury do środowisk on-premise działających na certyfikowanym sprzęcie Dell, HP, Lenovo i Cisco. Azure Stack umożliwia organizacjom łatwe uruchamianie usług chmurowych z własnego centrum danych.

SQL Server na Red Hat Enterprise Linux i OpenShift: firmy ogłosiły, że w najbliższych miesiącach wprowadzą SQL Server for Linux na Red Hat Enterprise Linux i OpenShift. Zarówno Red Hat, jak i Microsoft będą obsługiwać SQL Server for Linux w Red Hat Enterprise Linux i Red Hat OpenShift Container Platform.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/2017/08/22/red-hat-and-microsoft-simplify-containers-for-the-enterprise/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor