Microsoft przejął XOXCO, autorów bota konwersacyjnego dla Slack

Microsoft przejął XOXCO, autorów bota konwersacyjnego dla Slack

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:21
14.11.2018
265 wyświetleń

Konwersacyjna sztuczna inteligencja to trend, który zdaniem wielu w przyszłości zdominuje komunikację między klientami a firmami. Wirtualni asystenci już teraz pokazują, jak może wyglądać taka interakcja, ale Microsoft przekonuje, że to dopiero początek. Powołuje się on na prognozy Gartnera, z których wynika, że w 2020 roku konwersacyjna AI będzie towarzyszyć doświadczeniom użytkowników u ponad 50% dużych, zorientowanych na klienta firm.

Także Microsoft wierzy, że język naturalny stanie się nowym interfejsem użytkownika, co pozwoli obsługiwać aplikacje i usługi bez potrzeby uczenia się ich technicznych interfejsów, zaś AI będzie lepiej rozumieć nasze preferencje. Microsoft jest aktywny w tych dążeniach od kilku dobrych lat, a dziś powiadomił o kolejnym kroku w tym kierunku. Gigant podpisał umowę przejęcia XOXCO. Jest to studio, zajmujące się projektowaniem produktów i developmentem, znane ze swoich osiągnięć na polach AI i botów. Firma zajmuje się konwersacyjną stroną AI od 2013 roku i jest odpowiedzialna za stworzenie Howdy'ego, pierwszego komercyjnie dostępnego bota dla platformy Slack, oraz Botkita, który dostarcza narzędzi deweloperskich, używanych przez tysiące programistów w GitHub.

Przez lata byliśmy partnerami XOXCO i inspirowaliśmy się ich pracą. Mamy wspólne cele, by wspierać społeczność startupów i innowatorów, dzielić się najlepszymi praktykami i nadal wzmacniać nasze skupienie na konwersacyjnej AI, a także rozwijać narzędzia deweloperskie, umacniające ludzi przy tworzeniu doświadczeń, które robią więcej z mową i językiem.
– Lili Cheng, CVP Conversational AI w Microsoft

Microsoft Bot Framework, dostępny jako usługa w Azure i GitHub, wspiera dziś ponad 360 tys. deweloperów. Poprzez te przejęcie Microsoft chce pójść dalej w realizacji podejścia demokratyzacji AI, zwłaszcza w kontekście komunikacji. Załoga XOXCO dołącza teraz do Microsoft i będzie kontynuować swoją pracę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.microsoft.com/blog/2018/11/14/microsoft-to-acquire-xoxco-bringing-together-leading-bot-development-communities-to-help-advance-conversational-ai/

Polecamy również w kategorii Sztuczna inteligencja