Intel uruchamia program dla deweloperów na AI PC

Intel uruchamia program dla deweloperów na AI PC

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/27/2024, 5:30 PM

Liczba odsłon: 308

W grudniu 2023 roku Intel wypuścił nowe procesory Core Ultra z układami Neural Processing Unit (NPU) dla laptopów. Teraz producent ogłosił nowy AI PC Developer Program, przeznaczony dla mniejszych twórców oprogramowania pragnących integrować funkcje AI, które będą działać wydajnie na komputerach z jego CPU.

AI PC Acceleration Program firmy Intel został właśnie rozbudowany o dwie nowe inicjatywy: AI PC Developer Program oraz dołączenie niezależnych dostawców sprzętu. Producent uważa to za duży kamień milowy w drodze do celu, jakim jest optymalizacja i maksymalizacja AI na ponad 100 milionach AI PCs z procesorami Intel do 2025 roku.

AI PC Developer Program jest zaprojektowany specjalnie dla deweloperów oprogramowania i niezależnych dostawców oprogramowania (ISVs), aby dostarczał bezproblemowe doświadczenie programistyczne i ułatwiał deweloperom wdrażanie nowych technologii AI na dużą skalę. Zapewnia on dostęp do narzędzi, przepływów pracy, frameworków wdrażania AI i zestawów programistycznych obejmujących najnowszy sprzęt Intel z procesorem Intel® Core™ Ultra.

Zaktualizowana strona z zasobami dla programistów oferuje wygodne, kompleksowe rozwiązanie z dostępem do zestawów narzędzi AI PC oraz skupionych na kliencie, dokumentacji i szkoleń. Te zebrane zasoby mają pomóc deweloperom w pełni wykorzystać technologie procesora Intel Core Ultra, aby zmaksymalizować wydajność aplikacji AI i machine learningu (ML) oraz przyspieszyć nowe scenariusze użycia.

Deweloperzy mogą dołączyć do AI PC Acceleration Program i dowiedzieć się więcej o globalnej sieci partnerów Intel, która pracuje nad maksymalizacją wydajności AI w przemyśle PC.


— Intel

Nie ulega wątpliwości, że sztuczna inteligencja fundamentalnie przekształci wiele aspektów naszego życia, w tym to, jak pracujemy, uczymy się, łączymy i tworzymy. Dzięki optymalizacją sprzętu i oprogramowania każdy może czerpać korzyści z tych nowych technologii na AI PCs.

Źródło: https://www.intel.com/content/www/us/en/newsroom/news/intel-announces-new-program-for-ai-pc.html#gs.6zpxi6

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia